2019 Temmuz emekli zam oranları ve yeni emekli zamlı maaşları

2019 Senesi Temmuz ayı ile birlikte emeklilere yapılacak olan zam oranları ve emeklilerin zamlar sonrasında alacakları yeni maaş tutarları internet ortamında sıkça aratılmaktadır. Bu yazımızda 2019 Senesi Temmuz Ayı Emekli Zam Oranları ve Zamlı Maaşlarından bahsedeceğiz. İşte detaylar…

2019 Temmuz emekli zam oranları ve yeni emekli zamlı maaşları

2019 Senesi Temmuz Ayı Emekli Zam Oranları ve Zamlı Maaşlar

Şu sıralar Emeklilerin yüzleri gülüyor. Ramazan Bayramı’ndan önce 1000’er TL ikramiye alan emeklilere Temmuz ayında yeni zam geliyor. 2019 senesinin ikinci yarısı kapsamında yapılacak olan Temmuz ayı zamları için emeklilerin heyecanlı bekleyişleri devam ediyor.

Bilindiği gibi Temmuz ayında emeklilerin maaşların yapılacak olan zamanlar senenin ilk 6 ayındaki enflasyon seviyelerine göre belirlenmekte. Bu yüzden senenin ilk 6 ayındaki enflasyon oranları emekliler için büyük önem taşıyor. Enflasyon rakamlarının açıklanması büyük bir merakla beklenirken, emekliler yeni maaşlarını öğrenmek istiyorlar.

Bizler bu yazımızda netleşen verilere bakarak emeklilerin Temmuz ayı sonrasında alacakları maaşları sizlerle paylaştık. İşte maaşlara gelen zamların ayrıntılar…

2019 senesinin ilk 5 ayında enflasyon %4,99 oranında görüldü. Bu bilgiye bakılarak Haziran ayında enflasyonun eksi seviyelerde olmaması durumunda emeklilerin maaşlarına minimum %4,99 oranında zam yapılacaktır. Bu oranın üstüne Haziran ayının enflasyon oranı da eklenecek.

Merkez Bankası tarafından yapılan son beklenti anketine bakıldığında ise 2019 senesinin ilk 6 aylık bölümünde enflasyonun %6,7 oranında olacağı tahmin edilmekteydi. Bu oranın olması durumunda SSK ve BAĞ-KUR emeklileri %6,7 oranında zam alacaklar.

1600 TL maaş alan bir emekliden önek vermek gerekirse, %4,99 oranında yapılan zam sonrasında maaşın 1679 TL seviyesine yükseleceği görülmektedir. %6,7 oranında yapılacak zam sonrasında ise 1600 TL’lik maaşın 1707 TL seviyesine yükseleceği görülmektedir.

Aşağıdaki kısımda elimizde bulunan verilere göre emeklilerin zamlar sonrasındaki maaşları yer almaktadır.

,

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 13:27

YORUM EKLE

Popüler Haberler