36 ay vadeli temel ihtiyaç desteği başvurusu nasıl yapılır, sonuçlar açıklandı mı?

Salgın süreci kapsamında bankaların açıklamış olduğu kredi paketlerine başvuru yapan vatandaşlar, kredi sonuçlarını öğrenerek finans desteği almaya başladılar. Krediye henüz başvurmamış vatandaşlar ''36 ay vadeli temel ihtiyaç desteği başvurusu nasıl yapılır, sonuçlar açıklandı mı?'' sorularının yanıtını araştırmaya başladı. İşte Temel İhtiyaç Destek Kredisine dair detaylar.

36 ay vadeli temel ihtiyaç desteği başvurusu nasıl yapılır, sonuçlar açıklandı mı?

Koronavirüs sürecinde vatandaşın yaşayacağı ekonomik sıkıntıların önüne geçmek amacıyla kamu bankaları, ‘Temel İhtiyaç Destek Kredisi’ paketini hizmete sundu. 10 bin TL’ye varan ve çok düşük bir faiz oranıyla vatandaşlara kredi imkanı sunan bankalar ayrıca 6 ay taksit öteleme fırsatı da sunuyor. Kampanyaya başvuran binlerce kişi, bankalardan yanıt alarak kredilerini kullanmaya başladı.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ paketi doğrultusunda aylık hane geliri 5 bin liranın altında olan bireysel müşterilere finansal destek vereceğini açıkladı. Bireysel İhtiyaç Destek Kredisi kapsamında, vatandaşların bu süreçte temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için 10 bin TL’ye varan 6 ay ödemesiz ve yüzde 0,49 faiz imkanı sunuluyor.

-Krediye başvuru yapan vatandaşlar; İntenet Şube ya da Ziraat Mobil uygulamasından kredi başvurularının güncel durumunu öğrenebilirler.

Halkbank Temel İhtiyaç Destek Kredisine nasıl başvuru yapılır?

Temel İhtiyaç Destek kredisine başvurmak isteyen kişiler, Halkbank intenet şubesine giriş yaparak; Başvuru-Bireysel Kredi Başvurusu- Kredi Türü: Bireysel Tüketici Kredisi-Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını takip ederek başvurularını tamamlayabilirler. Aynı işlemi Halkbank Mobil Şubesinden de kolayca tamamlayabilirler.

Vakıfbank Temel İhtiyaç Destek kredisi başvuru nasıl yapılır?

Vakıfbank’tan kredi kullanmak için aralarında boşluk bırakarak DESTEK TCKN ve HANEGELİRİ yazıp 5724’e SMS gönderildiğinde kredi başvurunuz gerçekleşmiş olur ve anında talebinize olumlu ya da olumsuz geri dönüş alabilirsiniz.

 

Gündemde neler olup bitiyor merak ediyorsan anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı şimdi indir!>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Gündemde olup biten her şeyi anında öğrenmek istiyorsan, ne bekliyorsun? Hadi bizi Instagram’da takip etmeye başla >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 23:56

YORUM EKLE

Popüler Haberler