6 Ay ertelemeli 10 Bin TL kredi başvurusu detayları ve şartları

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan ekonomik tedbirlere göre bankalar vatandaşlarımıza 6 ay ertelemeli kredi imkanı sağlıyor. 6 ay ertelemeli 10 bin TL temel ihtiyaç kredisi başvurusu ve şartları belli oldu.

6 Ay ertelemeli 10 Bin TL kredi başvurusu detayları ve şartları

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından ülkemiz de etkilendi. Aynı zamanda birçok sektörü de olumsuz etkileyen bu salgın en çok ekonomiyi vurdu. Ülkemizde virüs nedeniyle alınan ekonomik önlemler kapsamında 3 kamu bankası olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank, geliri 5.000 TL’nin altında olan vatandaşlarımıza 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi imkanı sağladı.

6 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ekonomik önlem alan hükümet yetkilileri, 3 kamu bankasının Temel İhtiyaç Kredisi Desteği adı altında geliri 5.000 TL altında olan vatandaşlarımıza 10.000 TL 6 ay geri ödemesiz kredi verilmesini onayladı. Buna göre Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermesi adına 6 sonra ödenmek üzere kredi desteği sağlayacak.

Temel İhtiyaç Kredisi Desteği’ni alabilmek için aylık gelirinizin 5.000 TL’nin altında olması gerekmektedir. Bu kampanyaya göre 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL olmak üzere üç adet kredi paketi mevcuttur. İlk 6 ay boyunca geri ödemesiz olan bu kredi, sonraki 36 ay boyunca her ay eşit taksitlerle geri ödeneceği açıklandı. Kredinin aylık faizi ise %0,49 olarak belirlendi.

10 Bin TL Kredi Başvurusu

Temel İhtiyaç Kredisi Desteği kapsamında kredi alabilmek için Halkbank, Ziraat Bankası ya da Vakıfbank’ın intenet bankacılığına, mobil ya da telefon şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca bazı bankalar ATM üzerinden başvuru imkanı da sunmaktadır. Koronavirüsün ülkemizi etkisi altına aldığı bu zorlu günlerde banka şubelerine gitmemenizi, başvurularınızı online olarak yapmanızı tavsiye ediyoruz.

En sıcak gelişmeler ve gündemin çok konuşulan haberlerinden ilk önce sen haberdar ol. Uygulamamızı şimdi indir! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Takipçilerimiz için haberlerimiz artık Instagram’da! Tüm sıcak gelişmeleri anında takibe başla >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Merak edilen haberlerin özetleri, okurların yorumları ve daha fazlası Haberport Facebook Grubunda! Sen de katıl aramıza! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 12:47

YORUM EKLE

Popüler Haberler