6 Ay geri ödemesiz Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvuru şartları ve başvuru adresi

Ziraat Bankası, salgın hastalık nedeniyle maddi açıdan zorluk çeken vatandaşlar için hazırladığı kredi paketini sundu. 6 ay geri ödemesiz Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvuru şartları ve başvuru adresi belli oldu. İşte ayrıntılar.

6 Ay geri ödemesiz Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvuru şartları ve başvuru adresi

Koronsvirüs salgını nedeniyle vatandaşların ekonomik yönden en az etkilenmesi amacıyla Ziraat Bankası, geri ödemesiz ihtiyaç kredisi kampanyasını başlattı. Bankanın açıkladığı ihtiyaç kredisinde, 6 ay boyunca ödeme yapılmayacak olması dikkatleri çekti. Bu krediden, aylık hane geliri 5 bin liranın altında olan vatandaşlar yararlanabilecek.

10 bin TL’ye kadar kredi

3 kamu bankasının yaptığı ortak açıklamaya göre, salgın kapsamında müşterilere ekonomi, üretim ve istihdamdan en az etkilenilmesi için finansman desteği verilecek. 10 bin liraya kadar verilecek bu destekte, 6 ay boyunca ödeme yapılmayacak. Kredinin geri ödemeleri ise 36 ay vade imkanı ile yapılacak.

Ziraat Bankası 6 ay geri ödemesiz kredi şartları

  • 10 bin TL’ye varan kredi kullandırılacak.
  • 6 ay geri ödeme yapılmayacak.
  • Kredi kullanan vatandaşlara 36 ay vade imkanı sunulacak.
  • Aylık taksit eşit miktarlı olarak ödenecek.

Kredi başvurusu nasıl yapılır?

Salgın nedeniyle bankaların hazırlamış oldukları kredi paketlerine başvurular online olarak yapılacak. Başvurular, Ziraat Bankası’nın web sitesi üzerinden yapılacak ve bankanın talep ettiği belgeler kurye aracılığı ile gönderilebilecek.

Haberleri anında takip etmek istiyorsan, mobil uygulamamızı indir sıcak gelişmelerden anında haberdar ol! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Haberport’un tüm güncel haberleri şimdi Facebook’unda! Durma, sen de aramıza katıl! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Twitter hesabımızı takibe başla, merak ettiğin güncel haberleri asla kaçırma! Tüm sıcak gelişmeler burada. >>> Haberport'u Twitter'dan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 16:48

YORUM EKLE