60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Yapılandırma İçin BDDK'dan Müjde!

İhtiyaç kredisi çeken vatandaşlar için müjdeli haber BDDK’dan geldi. 60 ay vadeli ihtiyaç kredisine yapılandırma geliyor.

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Yapılandırma İçin BDDK'dan Müjde!

Son dönemlerde görülen ekonomik kriz nedeniyle vatandaşlarımız çektikleri kredileri ödemek konusunda büyük sıkıntılar yaşıyorlar. Düşük faizli kredi çekseler bile geri ödemesi oldukça zor oluyor. Çünkü sıcak ve nakit para bulmakta zorluk çekiyorlar.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), yayınladığı karar sonucu kredi ödemelerinde sıkıntı yaşayan vatandaşlar oldukça sevindi. 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekenler için yapılandırma yapılacak. Vadeler 60 aya kadar uzatıldı. İhtiyaç kredisi ödemeleri 60 ay vadeye kadar uzatıldı.

BDDK’dan Müjdeli Yapılandırma Haberi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) 7 Şubat 2019 tarihli kararında, ihtiyaç kredisi çekenler için müjdeli bir madde yayımladı. BDDK bazı konularda değişiklikler yapma kararı aldı. Şirketlerin kuruluşu ve faaliyet alanlarına ilişkin yayınlanan kararda;

  • Bu maddenin yürürlük tarihinden önce kullandırılan ve anapara ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla 60 ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilir.

Bu karar sayesinde ihtiyaç kredisi çeken kişiler rahat bir nefes alacak. BDDK bu sevindirici haberi vererek vatandaşlarımızı rahatlattı. BDDK’nın duyurusuna göre ihtiyaç kredisi çekenler ödemelerini 60 ay vadeye kadar yayabilecek. Peki başvuru tarihleri ne zaman? Nasıl başvuru yapılır?

Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Bu karara ülkemizdeki her banka uyar mı bilinmez ama genel olarak bütün vatandaşlarımız sevindi. Başvuru tarihleri konusunda henüz net bir tarih verilmedi ancak çok yakın bir tarihte yapılandırmalar açılacak ve vatandaşlarımız başvurularını yapabilecek. 60 ay ihtiyaç kredisi yapılandırma 2019 ile alakalı henüz resmi bir açıklama ya da duyuru gelmedi. Ancak BDDK bu maddeyi imzaladı. Bu maddeye göre çok yakın zamanda düşük bütçeli taksit kredileri 60 ay vadeye bölünerek rahatça ödenebilecek. Takipte kalınız.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 16:27

YORUM EKLE