7 Banka Konut Kredisi Faiz Oranlarını Düşürdü! İşte Bankaların Yeni Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları

Konut satışlarının azalmasına bağlı olarak 2019 yılı içerisinde bankalar tarafından konut kredisi faiz oranları her geçen gün düşüyor. Ocak ayından sonra şubatın ilk günlerinde 7 banka konut kredisi faizini düşürdü. İşte faizlerini düşüren 7 adet özel ve kamu bankasına ait güncel konut kredisi faiz oranları...

7 Banka Konut Kredisi Faiz Oranlarını Düşürdü! İşte Bankaların Yeni Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları

Bankalar arasındaki konut kredisi faiz oranları düşürmek adeta bir moda haline geldi. 2019’un ilk günlerinden itibaren başlayan bu düşüşler konut alımı yapacaklar için cezp edici bir hale geldi.

Şubat ayı geldikten sonra Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, HSBC, QNB Finansbank kampanyalı konut kredisi kapsamında İş Bankası ve Ziraat Bankası da konut kredisi faizini düşürdü.

Bankalar tarafından verilen konut kredisi faiz oranları ortalaması %2.12’ye gerilerken, taban seviye konut kredisi faiz oranı  %1.68’e, tavan konut kredisi faiz seviyesi de %2.8’e düştü.

 

120 ay vadeyle 100 bin TL tutarında konut kredisi çeken için %1.68 faiz oranı ile konut kredisi hesaplaması yapıldığında aylık ödenekler 1.940 TL olurken kredinin toplam ödeme tutarı 233 bin TL oluyor.

Şubat’ın ilk günlerinde 120 ay vade ile ayda Bin 500 TL ödeme ile konut kredisi hesaplaması yaparsak bankaların konut kredisi faiz oranlarıyla bağlantılı olarak tavan 77 bin TL, tavan 52 bin TL konut kredisi kullanma imkanı sunuyor. 77 bin TL konut kredisi kullanarak 96 bin 250 TL tutarında konut alabiliyorsunuz.

KrediPazari.com’un yaptığı incelemeler sonucu Ocak ayının ayını dönemine baktığımızda 4 banka konut kredisi faiz oranını yüzde 2’ye kadar geriletti.

İNG Bank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Akbank, Halkbank, Garanti Bankası, Kuveyt Türk Bankası, VakıfBank, Denizbank ve kampanyalı konut kredisi kapsamında ICBC Bank %2’den daha az konut kredisi faiz fırsatları sunuyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 22:44

YORUM EKLE