Akbank Konut Kredisi Faiz Oranlarında İndirim Yaptı! İşte Yeni Konut Kredisi Oranları

Akbank, konut kredisi faiz oranlarını düşürme kararı aldı. Bankanın aldığı kararla yüzde 2'nin altında faizle konut kredisi sağlayan banka sayısı 6'ya çıkmış oldu. Akbank konut kredisi faiz indirimi sonrası güncel oranları haberimizde.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranlarında İndirim Yaptı! İşte Yeni Konut Kredisi Oranları

Akbank, düzenlediği konut kredisi kampanyalarında faiz oranlarını düşürme kararı aldı. Bankanın yapmış olduğu son faiz güncellemesi ise yüzde 2.01’i işaret eden faiz ibresi yüzde 1.97 seviyesine indi. Özel bankalar arasında yüzde 2 seviyesi altında faiz oranıyla konut kredisi finansmanı sağlayan 4 özel banka mevcut.

Hangi Bankalar Düşük Faiz Oranlarıyla Konut Kredisi Veriyor?

Özel veya kamu bankası fark etmeksizin en düşük faiz oranıyla konut kredisi finansmanı sağlayan banka Vakıfbank’tır. Vakıfbank yüzde 1.79 faiz oranıyla müşterilerine konut kredisi kullandırmaktadır. ING Bank ve ICBC Bank ise yüzde 1.84’ten başlayan faiz oranlarıyla konut kredisi finansmanı sağlamakta. Şeker Finans yüzde 1.87’den başlayan faizlerle konut kredisi kampanyası düzenlemektedir.

Kamu bankaları olan Ziraat Bankası ve Halkbank ise faiz oranını yüzde 1.88’e sabitlemiştir. Ancak bu iki bankanın ayrı ayrı anlaşmalı oldukları projeler için belirlediği konut kredisi faiz oranı yüzde 0.98’tir. Akbank’ta aldığı faiz kararı ile yüzde 1.97 faiz oranıyla müşterilerine konut kredisi kullandırmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 23:00

YORUM EKLE

Popüler Haberler