Akbank'tan kredi anapara, faiz ve taksit ödemeleri erteleme kararı!

Akbank'tan kredi anapara, faiz ve taksit ödemeleri erteleme kararı! Kamu bankalarının koronavirüs nedeniyle kredi erteleme haberini açıklamasından sonra Akbank'ta harekete geçerek kredi ödemelerini ertelediğini duyurdu.

Akbank'tan kredi anapara, faiz ve taksit ödemeleri erteleme kararı!

Ülkemizde devam eden Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında, bankalar destek paketlerini açıkladı. 3 kamu bankasının kredi borçlarını erteleyeceğini duyurmasının ardından Akbank’ta harekete geçerek, 30 Nisan’a kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemelerinin talep edilmesi durumunda 30 Haziran’a kadar erteleyebileceklerini duyurdu.

 EFT ve havale işlemlerinin 30 Nisan’a kadar ücretsiz olduğunu belirten banka, ATM’lerden günlük para çekme limitini, kart ile 5 bin lira ve Akbank mobil QR kod ile 5 bin lira olmak üzere 10 bin liraya yükseltti.

Akbank’ın resmi açıklaması ise şöyle:

"Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından korunmak ve hep birlikte mücadeleye destek vermek için kurum olarak süreci yakından takip ediyor, gerekli önlemleri hızla hayata geçiriyoruz. 72 yıldır Türkiye'ye inanan ve hiçbir konuda desteğini esirgemeyen Akbank, bu dönemde de müşterilerinin yanında olacak ve her türlü ilave tedbirleri hızla almaya devam edecektir."

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 17:02

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 2 ay Önce

akbank kredileri 3 ay ileriye erteledimi

Mustafa
Mustafa - 2 ay Önce

3 ay ertelendimi akbankta lütfen cvp acil


Popüler Haberler