Araç Sürücülerimize Benzin İndirimi Müjdesi

Benzinin litre fiyatında indirim yapılacağı müjdesi verildi. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası tarafından yapılan açıklamalarda indirimin gece yarısından itibaren devreye gireceği aktarıldı;

Araç Sürücülerimize Benzin İndirimi Müjdesi
Ekonomik anlamda yaşanan dalgalanmalardan şoförlerimizde nasibini aldı. Artan döviz kurları sebebiyle genel olarak ithal olarak ülkemize giren benzinin litre fiyatında büyük artış söz konusu oldu. Bu durum 7’den 70’e bütün vatandaşlarımızın alım gücünü ciddi anlamda azalttı. Ancak her geçen gün ekonomik anlamda atılan doğru adımlar ve yapılan yatırımların artış göstermesi bu durumu yavaş yavaş tam tersine çevirmekte.

Darbe kalkışması ve 2016 yılında yaşanan terör saldırıları sebebiyle döviz kurlarında çok büyük bir artış söz konusu oldu. Doların neredeyse 4 Türk Lirası zirvesine kadar ulaşması ülkemizin büyüme beklentilerini ciddi anlamda azaltmıştı. Ancak yine de bu süreçlerden başarılı bir şekilde çıkmayı başaran ülkemiz, büyük direnişe ev sahipliği yaptı. Demokrasi bilincimizi alt üst etmek ve ülkemizin geleceğinin önüne büyük bir taş koymak isteyen hainler başarılı bir şekilde engellendi. Türk Silahlı Kuvvetlerimizde yeteri kadar destekçi bulamayan ve vatandaşlarımız karşısında boyun eğmek zorunda kalmış ve başarılı bir şekilde etkisiz hale getirilmiştir.

Uzun Yol Şoförlerimiz Durumdan Olumsuz Yönde Etkilenmişt

Benzin litre fiyatında meydana gelen ciddi artış sebebiyle uzun yol şoförlerimiz gitmek zorunda olduğu yolu çok daha ciddi bir ücret ödemek zorunda kalarak gitmekte. Bu durum doğrudan ulaşım sıkıntılarını meydana getirmekteydi. Hatta kimi vatandaşlarımız artan benzin fiyatlarını protesto etmek için araçlarını uzun bir süre kullanmamak üzere garajlarına koydu.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası Açıklaması Sevindirdi

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren 9 kuruşluk bir zam yapılacak olması özellikle de uzun yol şoförlerinin daha az masraflı bir yolculuk yapabilecek. Özellikle de şehirlerarası otobüs firmaları da bu açıdan rahatlayacak gibi görünüyor. Ankara’da şuanda litresi ortalama 5,26 Türk Lirasından satılmakta olan benzin litre fiyatının 5,17 Türk Lirası olacağı aktarıldı. Bununla birlikte dağıtım firmalarının belirlemiş olduğu bu fiyatların, petrol ofisleri arasındaki rekabetin küçük değişiklikler meydana getirebileceği de belirtildi. 
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2017, 00:05

YORUM EKLE