Askerlikte Yeni Sistem! Bedelli Askerlik Sürekli Oluyor! Uzun Dönem Askerlik için İş Kolaylığı ve 600 TL Maaş Ödemesi

Tek tip askerlikle ilgili çalışmalar sürerken, yeni düzenleme hakkında bilgiler ortaya çıktı. Kalıcı bedelli askerlik olacak. Uzun dönem olarak askerlik yapıp terhis olanlara iş kolaylığı sağlanacak, askerlik süresi boyunca 600 tl maaş ödemesi yapılacak! İşte yeni sisteme dair konuşulanlar...

Askerlikte Yeni Sistem! Bedelli Askerlik Sürekli Oluyor! Uzun Dönem Askerlik için İş Kolaylığı ve 600 TL Maaş Ödemesi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tek tip askerlik konusunda çalışmaların yürütüldüğünü duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek için Moskova yolunda yeni sistem hakkında bilgi verdi. Erdoğan’ın demeçlerini haber haline getiren yazar Okan Müderrisoğlu, yeni sistemde bedelli askerliğin sürekli hale getirileceğini öne sürdü. Yazar, er ve erbaşların 600 TL’ye kadar maaş alacağını belirtti ve sigortalarının yapılacağını anlattı. Askere giden gencin askerlik yaptığı süre boyunca aileye destek verileceği ve askerliğini tamamlayan gence iş kolaylığı sağlanacağı ifade ediliyor.

Bedelli Askerlik Sürekli Olacak

Yükümlü ve bedelli askerlik seçeneklerinin olacağı ifade edilirken, askerlik süresi konusunda çalışmaların sürdüğü öğrenildi. Yeni çalışmalarla birlikte askerlik çağına gelen ve ihtiyaç fazlası bireyler bedelli askerlik yapabilecek. Bedelli askerlik için ortaya çıkacak maliyetin ise günün şartlarına göre belirleneceği anlatılıyor. Yeni sistemde artık kısa dönem askerlik için 4 yıllık üniversite kaydı olması şartı da aranmayacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 23:30

YORUM EKLE

Popüler Haberler