Bakan Albayrak Enflasyonun Ne Zaman Düşeceğine Dair Bilgiler Paylaştı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Enflasyon Hakkında Konuştu. Cari açık kapsamında açıklamalarda bulunan bakan Türkiye’nin bu sene sonunda cari açık vermeyip cari fazla elde edeceğini anlattı. İşte ayrıntılar…

Bakan Albayrak Enflasyonun Ne Zaman Düşeceğine Dair Bilgiler Paylaştı!

Berat Albayrak Enflasyon Hakkında Konuştu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yalnızca Mart ve Nisan aylarında 500.000 TL’den fazla vatandaşın ekonominin daha da iyileşmesi kapsamında sigortalı işlere girerek iş sahibi olduğunu ifade etti. Mayıs ve Haziran aylarında da aynı şekilde kişinin iş sahibi yapılmasını amaçladıklarını belirtti.

Dışarıdan gelen saldırıların etkilerini yavaş yavaş yitirdiğini anlatan Maliye Bakanı geriye yalnızca enflasyon ve faizin kaldığını söyledi. Enflasyonu % 25,30 seviyelerinden %18’lere indirdiklerini 3 ay sonrasında yüksek ihtimalle tek haneli enflasyon rakamlarına ineceklerini ifade etti.

Faizlerin de aynı oranda düşeceğini, faizlerin düşmesi sonrasındaysa iş dünyasının yeniden hareketleneceğini, yatırımların fazlalaşacağını belirtti. Dünya’da hiçbir ülkenin maruz kalmadığı kadar ekonomik saldırıya maruz kaldığımızı anlatan Berat Albayrak, Allah’ın da yardımı, milletin desteği ile püskürttüklerini, her zaman da tüm mücadeleyi vereceklerini belirtti.

Türkiye’yi hem seven hem de sevmeyenlerin olduğunu, bir çelme taksak da düşse diyenlerin çokça olduğunu. Türk milletinin binlerce senedir Anadolu coğrafyasında yer aldığını ve bir cümle ile tanındığına değindi. Bu cümlenin Türk Milleti’nin dosta güven, düşmana korku verdiği olduğunu söyledi. Dostlara selam gönderen Berat Albayrak, bu milleti artık kimsenin korkutamayacağını ve yıldıramayacağını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 20:12

YORUM EKLE

Popüler Haberler