Bakan Albayrak’tan Ekonomi Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bankalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan, ihtiyaç olması halinde bankalara gereken desteğin verileceğini açıkladı.

Bakan Albayrak’tan Ekonomi Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin borçlanma bakımından dünya ortalamasından daha iyi olduğunu açıkladı. Özel sektör borçlanmasında özel bir problemin yaşanmadığını paylaşan Albayrak, Türkiye’nin zorlu bir bölgede olduğunu savundu. New York’ta düzenlenen programda Amerikan iş dünyasına konuşan Albayrak, Türkiye’nin zorlu jeopolitik konumuna rağmen en istikrarlı ülke olduğuna dikkat çekti.

Türkiye’nin son 16 yılda büyük başarılara imza attığını söyleyen Bakan, Ak Parti hükümetinde ekonominin birinci öncelik olduğunu söyledi. Albayrak, 15 Temmuz darbe girişiminden bugüne kadar hükümet önceliğinin ulusal güvenlik olduğunu açıkladı ve bu çerçevede büyük adımların atıldığını açıkladı.

FETÖ ve PKK Ortadan Kaldırılmaya Çalışılıyor

15 Temmuz’da milyonlarca vatandaşın demokrasi için sokağa döküldüğünü hatırlatan Albayrak, Amerika’yı empati kurmaya davet etti. 2 yıldır teröre amansız mücadele verildiğini anlatan Albayrak, bu bağlamda büyük başarılara imza atıldığını aktardı. İç tehditlerin ortadan kaldırılmaya çalışıldığını vurgulayan Bakan, halkın hükümete olan güveninden söz etti. Maliye Bakanı, yaşanan bütün zorluklara rağmen 24 Haziran günü seçimlerde Türkiye’nin büyük bir zafere imza attığını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 14:36

YORUM EKLE