Bakan Selçuk'tan Engelli Ve Eski Hükümlülere Müjde! 50 Bin Liraya Kadar Hibe Desteği Geliyor

2014 yılından bu yana kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülere sağlanan destek 2019 yılında da devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 50 bin TL'ye kadar hibe desteği için 2019 yılı 2. dönem başvurularını kabul etmeye başladıklarını açıkladı.

Bakan Selçuk'tan Engelli Ve Eski Hükümlülere Müjde! 50 Bin Liraya Kadar Hibe Desteği Geliyor

Kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülere 50 bin TL’ye kadar hibe desteği için 2019 yılı 2. dönem başvurularının başladığını duyuran Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Proje kapsamında bin 550 engelliye 63 milyon 276 bin TL, 888 eski hükümlüye de 22 milyon 864 bin TL hibe desteği verileceğini söyledi.

2014-2019 yılları arasında engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden idari para cezası olarak tahsil edilen tutarların yetkili komisyon tarafından kabul edilen projelere destek olarak aktarıldığını vurgulayan Bakan Selçuk; "Kendi işini kurmak isteyen engellilerimiz ve eski hükümlü vatandaşlarımıza sağladığımız 50 bin TL'ye kadar hibe desteği için 2019 yılı 2. dönem başvurularını kabul etmeye başladık. Hibe desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın projelerini 28 Haziran 2019 tarihine kadar teslim etmeleri gerekiyor." diye konuştu.

Kendi işlerini kurma yönünde ki projelerini sunmak isteyen vatandaşların www.iskur.gov.tr adresindeki "Duyurular" bölümünde yayımlanan başvuru rehberi ve formuna göre projelerini hazırlamalarını isteyen Selçuk, hazırlanan projelerin 28 Haziran'a kadar bulunulan illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine elden veya posta yoluyla teslim edilebileceğini de belirtti. 

Bakan Selçuk ayrıca, verilecek desteğin gayesinin, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri yolu ile rehabilitasyonlarına yardımcı olmak maksatlı olduğuna dikkat çekerek engellilerin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojileri gibi çalışmalarında Bakanlık tarafından hızla yürütüldüğünü söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2019, 14:59

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilal
Bilal - 2 hafta Önce

Ticari arac alacağım olurmu

Nusret ekinci
Nusret ekinci - 2 hafta Önce

2001 de hükümlüsüyüm bede yararlana bilirmiyim

sefer çelik
sefer çelik - 2 hafta Önce

1999 hükümlüsüyüm yararlana biliyormuyum

sefer çelik
sefer çelik - 2 hafta Önce

1999 hükümlüsüyüm yararlana biliyormuyum küçük baş yani koyunculuk yapacağım

Özcan samur
Özcan samur - 2 hafta Önce

2004 hükümlünün makinaların var Dericiyim sermayem yok nasıl yararlanirim

Popüler Haberler