Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Dar Gelirli Ailelere Elektrik İndirim Desteği Sözü Verdi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Cumhurbaşkanılığı kararına göre, dar gelirli ailelerin yararlanacağı elektrik indirim desteği uygulamasının 1 Mart 2019 tarihi itibariyle uyhulanacağı açıklamasında bulundu.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Dar Gelirli Ailelere Elektrik İndirim Desteği Sözü Verdi

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Elektrik tüketim desteğinin uygulanma yönteminin, düzenli yardım programları ve aylıklar ile verilecek destek miktarının hanedeki kişi sayısı kriterine göre belirlenmesi ve desteğe bağlı diğer hususlara dair usul ve esaslar Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığının da görüşleri alınarak kendi bakanlığı tarafından belirleneceğini bildirdi. Bakan ayrıca dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan aileler arasında belirlenen kişilere düzenli olarak PTT aracılığı ile yapılacağını duyurdu.

Buna göre; 1-2 kişi 75 kilovatsaat, 3 kişi 100 kilovatsaat, 4 kişi 125 kilovatsaat, 5 ve daha fazla kişi yaşayan hanelere aylık 150 kilovatsaat elektrik desteği verilmiş olacak. Destek miktarının evde yaşayan kişi sayısına göre 40.31 ila 80.63 TL arasında değişeceğini ifade eden Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, ödemelerin belirlenen kişilere düzenli olarak PTT aracılığı ile yapılacağını duyurdu.

Bakan Selçuk Cumhurbaşkanlığınca onaylanan ve dar gelirli ihtiyaç sahipleri için uygylanacak olan bu yöntemle ilgili şunları söyledi:

“Bakanlık olarak sosyal yardımlar konusunda ciddi bir mesai harcıyor, aktif hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hayata geçirdiğimiz yardımlar ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin, yaşlılarımızın, engellilerimizin, vatandaşlarımızın her anlamda her zaman yanında olmaya, elinden tutmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın sevinçlerini görmek, yüzlerini güldürmek her şeye değer”.

Bakan Selçuk, ayrıva elektrik desteğinin ihtiyaç sahibi vatandaşlara hayırlı olmasını temenni etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 20:19

YORUM EKLE

Popüler Haberler