Bakanlıktan Çiftçilere Bayram Müjdesi! Pamuk, Ayçiçeği ve Çiğ Süt Destek Ödemeleri Bayramdan Önce Ödenmeye Başlayacak!

Tarım ve Orman Bakanlığı resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla çiftçilere bayram müjdesi verildi! Bakanlıktan nezdinde yayınlanan duyuruya göre; pamuk, ayçiçeği ve çiğ süt destek ödemeleri bayramdan önce ödenmeye başlayacak.

Bakanlıktan Çiftçilere Bayram Müjdesi! Pamuk, Ayçiçeği ve Çiğ Süt Destek Ödemeleri Bayramdan Önce Ödenmeye Başlayacak!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabı üzerinden çiftçilere ödeme yapılacağı duyuruldu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kısa bir süre öne yaş çay alım fiyatlarını Rize’de duyurmuş ve çiftçi destek ödemelerinin bayram öncesine yetiştirilmesi için çalışıldığını işaret etmişti.

Şimdilerde ise Bakanlık resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda, Kütlü Pamuk Destek Ödemesi olarak 2.4 milyar TL, Yağlık Ayçiçeği Desteği Ödemesi olarak 622 milyon TL, Çiğ Süt Destekleme Ödemesi olarak 385 milyon TL ödeme yapılacağına yer verdi. Ödemelerin Ramazan Bayramı’nın öncesinde gerçekleşeceği belirtiliyor.

3 milyar 447 milyon TL Destek Ödemesi Yapılmış Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısa bir süre önce çiftçilerle birlikte iftar yemeğinde buluşmuş, toplamda 3 milyar 447 milyon TL destek ödemesi yapılış olacağını işaret etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sert ekmeklik buğdayın ton fiyatının 1050 TL’den 1350 TL olacağını da söyleyerek milli ve yerli elektrikli traktörün prototipinin tamamlandığını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 19:29

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil taba
Halil taba - 5 gün Önce

Pamuk ta bu desteğin 700 680 500 lnmesı çifcımız mağdur reyıs ve maliyetı artar kıt kanat ekim yapan çifcimize bir darbedir derhal yetgilerden ve sayın büyük leri.izden rıcamız der hali bir el atsıar

Popüler Haberler