Balık Piyasasında Çinekop Gerilemesi

Balık mevsiminde ucuz palamutla karnını doyuran milyonlarca vatandaş şimdi de gözlerini çinekopa çevirdi. Çinekop bolluğu satış rakamlarına doğrudan yansıdı.

Balık Piyasasında Çinekop Gerilemesi

Balık mevsiminin en başında palamut fiyatlarının düşük olması vatandaşı bir hayli memnun etmişti. Milyonlarca kişi ucuz palamudu hanesine getirdi, hem satıcılar hem alıcılar büyük bir mutluluk yaşadı. Tezgahlardaki dolaşım satışlar sayesinde hızlandı ve bir balıkçı, sezon hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Sezonun güzel geçtiğinden bahseden balıkçı, hem alanın hem de satanın çok mutlu olduğundan bahsetti. Sezon başında palamut bolluğuyla yüzlerin güldüğünü dile getiren balıkçı, sıranın çinekopta olduğunu kaydetti.

15-20 TL’lik Düşüş Yaşandı

Çinekop fiyatlarının 40-45 TL’den satılmakta olduğunu anlatan balıkçı, şuanda fiyatın 20-25 TL bandında olduğunu hatırlattı. Durum böyle olunca vatandaşın da çinekop almaktan geri durmadığını anımsatan balıkçı, vatandaşları pazarlara davet etti.

Kilogram fiyatının ilerleyen günlerde daha da düşeceğinden söz eden balıkçılar, pazara yönelik ilginin yükseldiğini de aktardı. Fiyatın sezon başına göre yarı yarıya düştüğünü anımsatan balıkçı, bu senenin balık açısından memnun edici olduğunu duyurdu.

Bu iyi haberin yanında geçtiğimiz günlerde tonlarca balık ölü olarak bulunmuştu. Balık ölümlerinin yüksek su kirliliğinden meydana geldiği öğrenildi. Açıklama Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 00:43

YORUM EKLE

Popüler Haberler