Balık Sezonu Bereketli Başladı

Düzce Akçaova’da balıkçılar avdan bolca palamut ve mezgitle döndü. Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karataş, bu durumun limanlara ucuz fiyatlarla yansıyacağını söyledi.

Balık Sezonu Bereketli Başladı

Su ürünleriyle meşhur Karadeniz’in altın kenti Düzce’de balıkçılar avdan memnun döndü. Denize açılan balıkçılar bol miktarda palamut ve mezgit avlamanın sevincini yaşıyor. Avcılığın devam ettiği mesajını veren Karakaş, balıkçıların bu bol avının limana bereket olarak yansıyacağını ifade etti. Havaların avlanma için çok uygun olduğunu aktaran Karakaş, ilerleyen günlerde daha iyi sonuçların alınacağını ifade etti. Balık avının çok olmasıyla vatandaşların da çok ucuz fiyatlara balık bulabileceğini hatırlatan Karakaş, tezgah fiyatlarıyla ilgili bilgi verdi.

Hamsinin Kilosu Ortalama 10 TL

Karakaş, balıkçı tezgahlarında palamudun ortalama 10-15 TL olduğunu belirtti. Hamsi ise ortalama olarak 10 TL’den balıkçı tezgahlarında yerini buluyor. Mezgit fiyatı ise 20-25 TL arasında yerini alıyor. Hem vatandaşın hem de satıcıların bu durumdan memnun olduğunun altını çizen Karakaş, fiyatların daha da düşebileceğinin sinyalini verdi.

Sinop’ta ise balıkçılar bol miktarda palamut avladı. Av mevsiminin olumlu seviyede olduğunu söyleyen yetkililer, ilerleyen günlerde hamsi avına ağırlık verileceğini aktardı. Sinop’ta ise palamudun tanesi 10 TL’den tezgahlarda yer buluyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 21:38

YORUM EKLE