Bankalardan peşinatsız konut kredisi nasıl alınır?

Koronavirüse karşı alınan ekonomik önlemler kapsamında bankalar peşinatsız konut kredisi sağlamaya başladı. Bankalardan peşinatsız konut kredisi nasıl alınır, peşinat olmadan konut kredisi almak isteyen kişiler banka şubelerinden veya online yöntemlerden kredi başvurusu yapabilecek.

Bankalardan peşinatsız konut kredisi nasıl alınır?

Bazı bankalar konut kredileri için alınan peşinat oranlarında indirime gitme kararı aldı. Koronavirüs salgını döneminde Ekonomik İstikrar Paketi’nin açıklanmasının ardından bankalar konut kredisi peşinat oranlarını yüzde 10’a düşürdü. Bu kararı alan bankalardan satın alınmak istenen konutun yüzde 90 değeri kadar kredi alınabilecek.

Türkiye Bankalar Birliği ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu da bankaların ihtiyaç sahiplerine kredi verebilmesi için yeni kararlara imza attı. Merkez Bankası’nın bankalara sağladığı likidite ile kredi sorunları ortadan kalkan bankalar ihtiyaç sahiplerine daha uygun şartlarda kredi verebilecek.

Bazı bankalar konut kredileri için yüzde 10 peşinatı da karşılayamayan kişiler için de bazı formüller üretildi. Pek çok banka konut kredisi almak isteyen kişilere peşinatların ödenememesi halinde peşinat değeri kadar ihtiyaç kredisi verecek.

Garanti BBVA, QNB Finansbank, HSBC, Yapı Kredi ve TEB ev sahibi olmak isteyen kişiler peşinat olmadan kredi verecek.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası peşinat olmadan verdiği konut kredisi için yüzde 0,99 faiz oranı uyguluyor.

Garanti BBVA

Garanti BBVA peşinatsız verdiği kredilerde 20 yıla kadar vade imkanı sağlıyor. Banka tarafından 10 yıl vadeyle verilen konut kredisi için yüzde 1,03, 20 yıl vadeyle verilen kredi için yüzde 1,23 faiz oranı uygulanıyor.

TEB

TEB 5 seneye kadar vadeli kredilerde yüzde 0,99, 10 seneye kadar vadelerde ise yüzde 1,08 faiz oranı uygulanıyor. Bu krediler peşinatsız olarak sunulacak.

QNB Finansbank

QNB Finansbank peşinatsız konut kredisi verdiği kişilere 5 yıl vade için yüzde 1,09, 10 yıl vade için yüzde 1,08 ve 15 yıl vade için yüzde 1,28 faiz oranı uyguluyor.

HSBC

HSBC Bankası ek teminat gösterilmesi halinde 10 seneye kadar vadelerde yüzde 1,40 faiz oranıyla peşinatsız konut kredisi veriyor.

Gündemdeki gelişmelerden uzak kalma! Mobil uygulamamızı indir, anında haberdar ol! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Tüm sıcak gelişmeler her an ekranında! Instagram’da bizi takip et, haberin kaynağını akışına getir. >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Güncel haberin kaynağı her yer de yanında! Haberport şimdi de Facebook’ta! Aramıza katılmayı unutma >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Anlık gelişmeleri telefonunda görüntülemek için en kolay yol: Haberport’u Twitter’da Takip Et, gelişmeleri kaçırma. >>> Haberport'u Twitter'dan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 20:45

YORUM EKLE

Popüler Haberler