Bankaların en uygun konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu? Güncel ev kredisi faiz oranları

Konut kredisi faiz oranlarında düşüş yaşanmaya başlaması ile vatandaşlar en uygun kampanyaları araştırıyorlar. Peki en uygun konut kredisi faiz oranı ne kadar? Bankaların arka arkaya yaptığı konut kredisi faiz oranlarındaki indirimler devam ediyor…

Bankaların en uygun konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu? Güncel ev kredisi faiz oranları

En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Bankalar konut kredisi faiz oranlarında indirim yapmaya devam ediyor. Konut kredisi faizlerinin son hafta içinde 8 puan gerilediği görülmekte. Temmuz ayının ilk bölümünden itibaren Garanti BBVA, Yapı Kredi Bankası, Akbank, Şekerbank, Anadolubank, QNB Finansbank, Kuveyt Türk, HalkBank ve Ziraat Bankası’nın konut kredisi faiz oranlarında indirim yaptığına tanıklık ediliyor.

Tüm bankaların ortalama konut kredisi faiz oranları ortalamalarına bakıldığında karşımıza %1,97 oranı çıkıyor. En düşük tabela konut kredisi olarak %1,50 oranı görülüyor. Kampanyalı konut kredilerinde ise faiz oranı olarak %0,98 kullanılıyor.

Firma Katkı Paylı Konut Kredisi

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Ziraat Katılı ve Kuveyt Türk Bankası’nın kullandırmaya devam ettiği firma katkı paylı konut kredisi bünyesinde bankalar konut firmalarıyla anlaşmalı olduğu evlere %0,98 oranında faiz ile kredi imkanı sunuyor. 10 sene vadeli kredilerle Türkiye çapındaki yüzlerce evin bu faiz oranı üzerinden alınabilmesi sağlanıyor.

Banka Gayrimenkulü Kredisi

İpotek yöntemiyle bankaların elde etmiş olduğu konutların sayısında artış yaşanması sonrasında Vakıfbank ve Halkbank düşük faiz oranları üzerinden konut satışı yapmayı sürdürüyor. Banka Gayrimenkulü Konut Kredisi kampanyası kapsamında 10 sene vade ile %1,30 oranında faiz oranları sunuluyor. Aynı zamanda kredi kullanan kişilere konutun satış fiyatı üzerinden %20 indirim yapılıyor.

Enflasyon Endeksli Konut Kredisi

Geçtiğimiz haftalarda uygulanmasına başlanan Enflasyon Endeksli Konut Kredisi kapsamında Ziraat Bankası, Halkbank, Denizbank ve Vakıfbank TÜFE oranlarını göz önünde bulundurarak konut kredisi faiz oranlarını güncelliyor. İlerleyen dönemlerde enflasyonda büyük bir düşüş yaşanması beklenirken şu an için Enflasyona Endeksli Konut Kredilerinde %1,5 oranı kullanılıyor.

En Uygun Konut Kredisi

Kredi Pazarı’nda yapılan habere göre en düşük konut kredisi faiz oranı ile 250.000 TL seviyesinde çekilen kredinin aylık geri ödeme taksiti 3550 TL olurken, toplam geri ödeme miktarı ise 426.000 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 15:42

YORUM EKLE

Popüler Haberler