Bankaya gitmeden kredi ve kredi kartı alma işlemleri başlıyor! İmza ve prosedür yok

Corona virüs salgınından dolayı bankaya gitmeden kredi ve kredi kartı alma işlemleri başlıyor. Yeni uygulamayla birlikte kredi ve kredi kartı almak isteyen kişiler ile banka arasında imza ve prosedüre gerek kalmayacak.

Bankaya gitmeden kredi ve kredi kartı alma işlemleri başlıyor! İmza ve prosedür yok

Koronavirüs salgınının yayılmaması için önlemler alan bankalar yeni bir uygulamayı hayata geçiriyor. Banka müşterisi olmak isteyen veya kredi kartı almak isteyen kişilerin başvuru yapmak için şubeye gitmesine gerek kalmayacak. Müşteriler ıslak imzaya gerek kalmadan kredi ve kredi kartı kullanmaya başlayabilecek. Kredi almak isteyen kişiler bankaların Genel Kredi Sözleşmesini imzalamasına gerek kalmadan işlemleri hızlandırabilecek. Bu hizmet torba yasanın kabul edilmesiyle hayata geçirilecek.

Görüşler Alındı

Bankaların yeni uygulaması için sivil toplum kuruluşlarına gönderilen yeni torba yasa, banka şubesine gitmeden kredi ve kredi kartı başvurularını sağlayacak. Yeni uygulama Koronavirüs salgını nedeniyle şubeye gitmeden bankalar ile müşteriler arasında sözleşme imzalanmasını sağlayacak.

Sözleşmelerin yazılı olarak ya da uzaktan iletişim araçlarıyla mesafeli olarak veya BDDK’nın yazılı şeklin yerine geçebileceğini belirlediği ve bil bilişim ya da elektronik haberleşme cihazı üzerinden gerçekleştirilecek diğer yöntemler yoluyla kurulmasını öngörüyor. Bu torba yasa onaylanırsa bankalar ile müşteriler arasında yüzyüze görüşmeye ve ıslak imzaya gerek kalmayacak.

Kredi Kartı İçin De Aynı Yöntem Uygulanacak

Aynı uygulama kredi kartı başvuruları için de geçerli olacak. Bankalar ile müşteriler arasında kredi kartı sözleşmesi uzaktan iletişim araçlarıyla kurulacak ve yüz yüze görüşme ve ıslak imzaya gerek kalmayacak. BDDK tarafından yazılı evrakların yerine kullanılabilecek yeni uygulamaların da ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor.  

Mobil uygulamamızı indir, gündemdeki olaylardan haberdar ol! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Instagram hesabın, haber kaynağın olsun! Haberport’u hemen takip et tüm gelişmeleri anında yakala >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Facebook’u daha etkin bir şekilde kullanmak ister misin? Hemen şimdi Facebook Grubumuza Katıl, gündemde olup bitenleri kaçırma! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 19:03

YORUM EKLE

Popüler Haberler