Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı Nereden Geçecek? Başakşehir-Kayaşehir Metro İstasyonları!

İstanbul'da 2020 yılında hizmete açılması beklenen Başakşehir-Kayaşehir metro hattının hangi hatlara entegre olduğu ortaya çıktı. Metro hattı nereden geçecek sorusunun yanıtını arayan bireyler için, metro hattının Kirazlı-Başakşehir ve Olimpiyatköy metrosunun devamı niteliğinde olacağı aktarıldı. Metro hattıyla hedeflenen dakika planlaması ile ilgili bilgiler İstanbullulara duyuruldu.

Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı Nereden Geçecek? Başakşehir-Kayaşehir Metro İstasyonları!

İstanbul’da 2020 yılında hizmete açılması beklenen Başakşehir-Kayaşehir metro hattının Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyatköy metro hattının devamı olacağı öğrenildi. İnşaatın 6.20 kilometre uzunluğunda olacağı ve metro hattının tek bir yönde 70 bini aşkın yolcuya hizmet vereceği aktarılıyor. Metro hattı ile aynı zamanda sağlık merkezleri arasında yer alacak İstanbul İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü’ne de ulaşım sağlanabilecek. Yolcular ile makinist arasında iletişim kurulması sağlanacak ve metronun 5 istasyondan oluşacağı ifade ediliyor.

Hangi Metro Hatlarıyla Bağdaşacak?

Metrokent istasyonunda Otogar-Bağcılar-Başakşehir ve Olimpiyatköy metro hattıyla entegre olacağı ortaya çıktı. Başakşehir-Kayaşehir metro hattının Kayaşehir-Halkalı-Anavutköy ve Yeni havalimanı sistemiyle bağlantısı olacağı duyuruldu. İstanbullu vatandaşlar aynı metro hattıyla Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt-Mecidiyeköy ve İkitelli metro hatlarına da ulaşım sağlayabilecek.

Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı Zaman Planlaması

2020 yılında tamamlanması ön görülen Başakşehir-Kayaşehir metro hattıyla Kayaşehir ile Bakırköy meydanı arasının 32.5 dakikaya, Taksim arasının 73.5 dakikaya, Sefaköy’e 44 dakikaya, Yenikapı’ya 43.5 dakikaya ve Kadıköy’de 58 dakikaya indirilmesi bekleniyor. Metrokent ile Esenkent arasındaki mesafenin ise 35.5 dakikada gidilmesi planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 12:52

YORUM EKLE