BDDK'dan İki Varlık Şirketi İçin İzin Çıktı! İki Varlık Şirketi Daha Kurulacak

BDDK’dan iki varlık şirketi için izin çıktı! Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), iki tane daha varlık şirketinin daha kurulması için onay verdi.

BDDK'dan İki Varlık Şirketi İçin İzin Çıktı! İki Varlık Şirketi Daha Kurulacak

BDDK’dan iki varlık şirketinin daha kurulması için izin çıktı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu iki varlık şirketi kurulacağını açıkladı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Adil Varlık Yönetim A.Ş. ve Dünya Varlık Yönetim A.Ş. unvanı ile varlık şirketlerinin kurulmasına izin verildi. BDDK’nın intenet sayfasından yapılan açıklamada Hayat Varlık Yönetim A.Ş., Merkez Alacak Yönetimi Danışmanlık ve Destek Hizmetleri A.Ş., Hisar Stratejik Yatırımlar Holding A.Ş. sermayesi ile “Dünya Varlık Yönetim A.Ş.” adlı varlık yönetim şirketinin kurulmasına izin verildiği aktarıldı.

Ayrıca Hilmi Güvenal ve Evrim Aydın şahıslarının 20.000.000 TL ödenmiş sermayeli Dünya Varlık Yönetim A.Ş.’nin kurulmasına onay verildi.

Aynı koşullar ile Adil Varlık Yönetim A.Ş’nin de Mustafa Yazıcı ve İlhami Yazıcı tarafından 20.000.000 TL ödenmiş sermayeli bir şekilde açılmasına BDDK tarafından onay verildi.  

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 01:33

YORUM EKLE

Popüler Haberler