Benzin ve LPG Fiyatlarında İndirim Yapılacak! LPG ve Benzin Fiyatlarında Son Durum!

Benzin ve LPG'de indirim! Akaryakıt piyasasında bulunan yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda LPG ve Benzin'de indirim yapılacağı yönünde söylemlere yer verildi. Detaylar yazımızda yer alıyor.

Benzin ve LPG Fiyatlarında İndirim Yapılacak! LPG ve Benzin Fiyatlarında Son Durum!

Benzin ve LPG Fiyatlarında İndirim Yapılacak

Akaryakıt piyasasından sorumlu yetkililer tarafından yapılan açıklamalar ışığında 25 Ocak 2019 tarihinden sonra LPG ve Benzin fiyatlarında indirim yapılacağı belirtiliyor.

Haftanın ilk bölümünde 5.54 düzeylerinde seyreden Dolar/TL bugünle beraber 5.30 düzeylerine indi. Bu düşüş doğal olarak akaryakıt piyasasını da iyi anlamda etkiledi. Sözcü.com.tr’nin akaryakıt piyasasındaki yetkili kişilerden edindiği bilgiler ışığında LPG’de yarından sonra 6 kuruş indirim yapılacağı tahmin ediliyor. LPG’nin yanı sıra Benzinde de indirim yapılması bekleniyor. Benzinde yapılacak indiriminse 11 kuruş olacağı yönünde söylemler var.

Sözcü’nün yaptığı habere göre yapılması beklenen indirimlerin sonrasında İstanbul’da 6.20 TL litre başı fiyata sahip benzinin, litre başı fiyatının 6.09 TL düzeyine ineceği düşünülüyor.

Ankara’da ise litre başı fiyatı 6.26 TL olan benzinin indirimden sonraki yeni fiyatının 6.14 TL olacağı öne sürülüyor.

İzmir’de motorin fiyatlarının litre başına 6.23 TL olduğu biliniyor. Yeni indirimlerden sonra İzmir’de motorin fiyatlarının litre başına 6.12 TL olacağı tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 00:03

YORUM EKLE

Popüler Haberler