Benzin ve Motorine ne kadar indirim yapılacak? Yeni indirim yolda!

Ramazan bayramı gelmeden önce benzinin ve motorinin fiyatında düşüş yaşanacağı haberi gelmişti. Bayramın bittiği gün motorin ve benzinde fiyat düşüşü olacak. Benzin ve motorine ne kadar indirim yapılacak? Yeni indirim yolda bugün yarın gelecek. Ne zaman indirim olacağı ve ne kadar olacağı ile ilgili bilgi haberimizde.

Benzin ve Motorine ne kadar indirim yapılacak? Yeni indirim yolda!

Ramazan bayramından önce açıklama yapıldı. Motorin ve benzin fiyatlarında yapılacak olan indirimin benzin litre fiyatında 17, motorin litre fiyatında 21 kuruş indirim yapılacağına dair haberler geldi. Bayram sonrası yapılacak olan indirimin hangi gün olacağı da merak konusu oldu. ÖTV’nin kaldırılacağı bildirildi bu ÖTV fiyatının pompaya yansıtılacağı söylendi.

17 kuruş ve 21 kuruş şeklinde yapılacak olan indirimlere ikinci bir indirimin geleceği haberi verildi. Doların düşmesi bekleniyor bu yüzden benzin ve motorinin litre fiyatlarında ikinci bir düşüş olacağı söylentiler arasında. 5,85 olan doların bayram sonrası 5,66 olması bekleniyor.

EN SON YAPILAN İNDİRİM NE KADARDI?

Bayram öncesi benzin ve LPG’ye bir miktar indirim yapıldı. 3 Haziran 2019 tarihinde yapılan indirim benzinin litre fiyatına 9 kuruş, LPG’nin litre fiyatına ise 14 kuruş yapıldı. Beklentiler bununla bitmedi. Motorine bayram öncesi herhangi bir indirim yapılmadı fakat bayram sonrası 21 kuruş indirim yapılacağı haberi geldi. Benzine de ikinci bir indirim gelecek.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 19:03

YORUM EKLE

Popüler Haberler