Benzin ve Motorin'e ÖTV Düzenlemesi! Benzin Ve Motorin Ücret Artışı Ne Kadar Oldu?

Dün geceden geçerli olmak üzere benzin ve motorine zam geldi. Yapılan zamnlar ÖTV'den karşılanacağı için pompa fiyatlarına her hangi bir yansıma olmayacak.

Benzin ve Motorin'e ÖTV Düzenlemesi! Benzin Ve Motorin Ücret Artışı Ne Kadar Oldu?

16 Nisan tarihinden itibaren benzin ve motorine yeni zam uygulaması yapıldı. Yeni zam oranı benzinde 22 kuruş/lt, motorinde 18 kuruş/lt olarak belirlendi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) benzin ve motorin fiyatlarına yeni zam oranlarının uygulandığı açıklamasını yaptı. Yapılan zamların EŞEL Mobil Sistemi kapsamında olduğu için pompaya yansımayacağı bilgisi de paylaşıldı.

Eşel mobil uygulaması kapsamında ÖTV’den karşılanmak üzere, benzinin litre fiyatına 22 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 18 kuruş zam yapıldı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası benzin ve motorin zammı ile ilgili açıklamasında ;“Akaryakıtürünlerinde ÖTV düzenlemesi;16/04/2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere;Benzinde 22, Motorinde18 krş/ltFiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 14:45

YORUM EKLE