Berat Albayrak'tan asgari ücretliye ve dar gelirliye ev müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan asgari ücretliye ve dar gelirliye ev müjdesi. Bakan Albayrak, asgari ücret düzeyinde maaşla geçimini sağlayanlara 20 yıl vadeyle ev sahibi olabilme olanağı sağlanacağını duyurdu.

Berat Albayrak'tan asgari ücretliye ve dar gelirliye ev müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Samsun İş Dünya Buluşması’nda kritik açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin faiz yüküyle alt etmeye çalışıldığını belirten Albayrak, geçtiğimiz yıl 7 TL’nin üzerine çıkan doların bu yıl itibariyle 8-10 bandında çıkmasının beklendiğini konuştu. Barış Pınarı Operasyonu’nun gerçekleştirildiği sırada da çeşitli girişimlerin yapıldığının altını çizen Bakan, enflasyon rakamlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘’Bu daha başlangıç’’

Enflasyon rakamlarının daha iyiye gideceğini konuşan Albayrak, yıl sonunda belirlenen hedefin daha altına inileceğini belirtti. Bakan Albayrak, bir yıl önce gündeme gelen konunun Türkiye’nin IMF ile anlaşacağı yönünde olduğunu söyleyerek ‘’Türkiye kimseden bir kuruş almadı, kimseye el açmadık.’’ diye ekledi.

20 yıl vadeyle dar gelirliye ev müjdesi

Albayrak, alınan kararlarla birlikte minimum faiz oranıyla asgari ücret düzeyinde maaşı olanlara 20 yıl vade fırsatıyla ev sahibi olma fırsatı oluşturulacağını duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 01:05

YORUM EKLE

Popüler Haberler