Bitcoin Türkiye'de Hangi Bankalarda Var? BTC Alım Satımı Yapılabilen Bankalar

Sanal para Bitcoin Türkiye'de hangi kamu ve özel bankalarda var? BTC alım satımı yapılabilen bankalar ile sanal para birikimini TL'ye çevirmek mümkün. Kripto para borsasına kayıt ve alım satım detayları içeriğimizde yer almaktadır.

Bitcoin Türkiye'de Hangi Bankalarda Var? BTC Alım Satımı Yapılabilen Bankalar

Bir dönem on binlerce dolara tekabül eden sanal kripto para olan Bitcoin, halen büyük bir yaygınlıkla kullanılmaktadır. BTC olarak bilinen bu kartın bankalar tarafından kabul edilip edilmediği konusunda büyük bir merak söz konusudur.

Hangi Bankalar Bitcoin Kabul Ediyor?

Sanal para olan Bitcoin, hiçbir Türk bankası tarafından kabul görmemektedir. Bankaların tamamı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na bağlıdır ve böyle bir karar alınmadığı için bitcoin, herhangi bir mevduat hesabı kanunu içerisinde yer almamaktadır. Bu kapsamda Türkiye’de faaliyet gösteren hiçbir kamu ve özel banka bitcoin alım satımı yapmamaktadır.

Hangi Bankalar BTC Bozabilir?

Türkiye’de faaliyet gösteren hiçbir özel ve kamu bankasının BTC kabul etmediği belirtilmişti. Ancak BTC alım satımı yapan bazı borsalar ile işbirliği yapılmakta ve ücretsiz para transferi hizmeti verilebilmektedir. Akbank PARİBU ile borsa üzerinden para transferleri yapılmakta ve bunun için herhangi bir havale ücreti de alınmamaktadır. PARİBU hesabı Akbank üzerinden tamamen ücretsiz olmak üzere 7-24 kullanılabilmektedir. Yurtdışında faaliyet gösteren BTC borsalarının anlaşmaya vardığı bankalar ise;

BTC Satın Alma Detayları

BTC,  alım satımı riskli olmasının yanı sıra en karlı işlerdendir. BTC, büyük oranda inip ciddi oranda artış gösterebilmektedir. Şuan birçok kişi gayrimenkul yatırımı yapmak yerine bitcoin yatırımı yapmaya yönelmiş durumdadır. BTC alım satımlarının yapılabilmesi için BTC hesap cüzdanının oluşturulması gerekiyor. BTC alım satımı yapabilmek ve buradan edilen kârı TL’ye çevirebilmek için;

BTC borsasına kayıt olmanız,

Hesap cüzdanı oluşturmanız,

BTC hesabına TL aktarmanız,

Gönderilen TL ile Bitcoin satın almanız gerekmektedir.

BTC Borsasına Nasıl Kayıt Yaptırılır?

Türkiye genelinde BTC borsaları faaliyet göstermektedir. PARİBU en güvenilir BTC Borsaları olarak karşımıza çıkmakla birlikte, Akbank ile anlaşmaya varmıştır. Akbank, PARİBU Btc cüzdanı ile 7-24 döviz alım satımları yapılabilmektedir. Kayıt yaptırabilmek için;

https://www.paribu.com/#/gate adresinden başvuru formu doldurulmalı, onay kodu ekrana girilmeli, e-maile gelen bilgiler okunmalı ve doğrulanmalıdır.

İkinci aşamada ise BTC cüzdan numarası oluşturulmalıdır. Bunun için;

PARİBU sistemine giriş yapmalı, ‘’Yatırım İşlemleri’’ sekmesine girilmeli, alt sekmede yer alan BTC bölümüne giriş yapılmalı ve son olarak ‘’Yeni Adres Oluştur’’ sekmesine tıklanmalıdır.

BTC Alım Satım Detayları

PARİBU sisteminde BTC alım satımı yapmak anlaşılır bir menü sayesinde oldukça kolaydır. İşlem için;

Yatırım işlemlerinde yer alan TL ile ‘’Transfer Açıklaması’’ kodu PARİBU havale/EFT iban numarası oluşturulmalıdır. Ne kadar Bitcoin alınacağı girildikten sonra IBAN numarasına TL ödemesi yapılmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 12:55

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ercan
Ercan - 8 ay Önce

Btc ye üye olmak isteyen Arkadaşlara uzman Arkadaşlar yardımıyla yardımcı oluruz hiç bir ücret Talep edilmeden

Mansur Kurbanbayev
Mansur Kurbanbayev - 1 yıl Önce

Türkmenistan parası ile btc alabilirmiyim

hakan
hakan - 11 ay Önce

bitcoin nasil alinir söyleyeyim önce bitcoini altin gibi düşünün kuyumcuya gidersin yani borsasi paribu ve btctürk gibi hesap oluşturduktan sonra tl yükle kısmına basarsın sana senin hesabına geçmesi için iban no verir parayı yollarsın burasına dikkat açıklama kısmına tc yazarsin para yolladiktan sonra eft süresine göre hesabına gecer tl olarak yani sen paranı kuyumcunun önüne koydun şimdi ne kadar altın alacaksan yani bitcoin miktar yazıp al dersin tl altına yani bitcoine dönüşür ne zaman istersen cekersin

Zafer çağırtekin
Zafer çağırtekin - 12 ay Önce

Ben hsbc bankasında borsa oynuyorum BTC
nasıl alırım

Muharrem
Muharrem - 9 ay Önce

Tam üye oluyordumki internetten hakkınızdaki yorumları okuyayım dedim.Birde ne göreyim maşAllah şikayet üzerine şikayet.Ki bu şikayetlere bir cevapda vermemişsiniz.E n demişler süküt ikrardan gelir.Hakkınızdaki şikayetlerin ne demeye geldiğini burada yazarsam hakaret kısmına girebileceği için yazmıyorum.UMARIM BU KÖTÜ YORUMLARA BİR CEVABINIZ OLUR.

Mehmet demir
Mehmet demir - 8 ay Önce

Paribu hangi banka ile çalışır?

Recrp
Recrp - 8 ay Önce

Btc alacam en az limit Ne kadar durum vavim yardımcı bilen dostlar akıl verin nasıl alıp nasıl işler

Yalçın Düzel
Yalçın Düzel - 2 gün Önce

dolandırıcılar bu işte boy gösterdiği söyleniyor doğru mu


Popüler Haberler