Bupa, Resmi Olarak Acıbadem'i Aldı

Türkiye'nin en büyük sigorta şirketi olarak sağlık sigortası hizmetleri sunmakta olan Acıbadem Sigorta resmi olarak satıldı. İngiliz sağlık firması Bupa'nın alım sonrası açıklamaları CEO'dan geldi.

Bupa, Resmi Olarak Acıbadem'i Aldı

Türkiye'nin köklü sigorta şirketlerinden Acıbadem Sigorta'nın resmi olarak satışı gerçekleştiriliyor. Satış için talip olan İngiliz uluslararası sağlık firması Bupa'nın harekete geçerek satın alma işlemlerini hızlıca tamamlandığı öğrenilirken, Türkiye'de en büyük sağlık sigortası firması olarak öne çıkan ve tahminen 600.000 kurumsal ve bireysel müşterisi bulunan Acıbadem Sigorta'yı bünyesine kattığı öğrenildi. Türkiye'de beş yüzden fazla kişinin istihdam edildiği Acıbadem Sigorta'nın 2017 senesinde 913.000.000 TL tutarında prim ürettiği de biliniyor. Tüm bu özellikleri ile Türkiye'nin önde gelen sigorta şirketi olan Acıbadem artık İngiliz sağlık şirketi Bupa tarafından yönetilecek.

CEO ÖNEMLİ NOKTALARA DEĞİNDİ

Acıbadem Sigorta'nın Bupa tarafından satın alınmasından sonra firma adına Bupa Intenational Markets CEO'su Siemon Preston bir basın açıklaması yaptı. Gerçekleştirdiği açıklamalarında Acıbadem Sigorta'nın büyüklüğüne ve büyümesine işaret ederek cümlelerine başlayan Preson, Türkiye pazarına Bupa'nın girebilmesi için belki de en önemli kararın verildiğine değindi. Uzun vadeli stratejik bir karar olarak değerlendirilen Acıbadem Sigorta'nın satın alınması ile birlikte Bupa ailesi bir bütün olarak Türkiye'de Acıbadem ile birleşerek çalışmalarını sürdürecek.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2018, 23:13

YORUM EKLE