Cep telefonu 12 taksit süresi uzatıldı! Telefon alacaklara müjde!

Telefon alacaklara yüzlerini güldürecek bir haber geldi. Telefon satın alınması kapsamında 12 taksit uygulamasının süresi uzatıldı. Detaylar yazımızda...

Cep telefonu 12 taksit süresi uzatıldı! Telefon alacaklara müjde!

Cep Telefonlarının Taksit Süresi Uzadı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben duyurduğu bildiride 3.500 TL üzerindeki fiyatlara sahip telefonlarının alımı amacı ile kullandırılan kredilerde 12 aylık taksit imkanının Nisan ayının sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Olanları Anımsayalım…

Hatırlayacağınız gibi Resmi Gazete’de yazılması üzerinde cep telefonları, tabletler ve bilgisayarların alınması maksadıyla kullanılan kredilerin taksit sayıları yükseltilmişti.

Resmi Gazete’nin bastığı bildiri kapsamında taksit sayısı, tabletlerde ve bilgisayarlarda 6, fiyatı 3500 TL’ye kadar olan cep telefonlarının satışında 12 , bu rakamdan daha büyük bir fiyata sahip cep telefonlarında ise yine 6 olacağı ifade edilmişti.

Yapılan açıklamada, Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmeliğin 12/A maddesinin 3. Fıkrasında bulunan ‘‘ akıllı telefon, tablet ve bilgisayarların alımı maksadıyla kullandırılmakta olan kredilerin taksiti 6 ‘dan fazla olamaz’’ ibaresi ‘‘tablet ve bilgisayar alınması maksadıyla kullandırılan kredilerin taksiti 6, ücreti 3500 TL altında olan telefonların alımları maksadıyla kullandırılan kredilerin taksit sayısı 12, fiyatı 3500 TL ‘den fazla olan telefonların alınması maksadıyla kullandırılan kredilerin taksitleri yine 6 ayı geçemez’’ şeklinde değişiklik yapılmıştı.

Aynı yönetmelik kapsamına bir de geçici madde eklendi ve ‘‘ Fiyatı 3500 TL üstünde olan akıllı telefonların satın alınması maksadıyla kullandırılan kredilerde 6 ay olan taksit sınırı 31 Ocak 2019 tarihine kadar 12 ay olarak uygulanacaktır’’ ibareleri kullanılmıştı.

Fakat 31 Ocak 2019 tarihinde bitecek olan 12 aylık cep telefonu taksit süresi alınan yeni karar kapsamında Nisan ayına kadar uzatıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 22:39

YORUM EKLE