Çiftçi ve üreticilerine alan bazlı destekleme ödemeleri ne zaman yapılacak?

Çiftçi ve üreticilerin her sene yakından ilgilendiği devlet ödemelerinden alan bazlı destekleme ödemeleri 2020 senesinde de gerçekleştirilecek. Peki Çiftçi ve Üreticilerin Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak? İşte konu hakkındaki detaylar…

Çiftçi ve üreticilerine alan bazlı destekleme ödemeleri ne zaman yapılacak?

Çiftçi ve Üreticilerin Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Öncelikli olarak fındık, alan destekleme ödemeleri alınmasında en çok etkili olan ürünlerin başında gelmektedir. Devlet teşvikleri bünyesinde verilen bu desteklemeler ile birlikte çiftçiler rahat bir enfes almaktadırlar.

Fakat son senelerde verilen destek paraları çiftçilerin ihtiyaçlarını karşılayamayacak seviyeye inmiş durumda. Bu konuda tepkiler giderek büyüyor. Bu yüzden 2020 senesinde bu destek miktarının yükselmesi bekleniyor.

Alan bazlı desteklemeler dendiğinde akıllara ilk fındık gelse bile, devlet pek çok tarımsal üründe bu desteği sağlamakta. Mısır, pamuk gibi tarımsal ürünler için de destekleme parası alınabilmektedir. Devlet tarafından yapılan ödemeler her sene Ziraat Bankası aracılığı ile gerçekleşmektedir.

Ödemeler Ne Zaman Yapılıyor?

Her sene olduğu gibi 2019 senesinde verilecek olan destekleme ödemeleri de 2020 senesinde çiftçilerin eline ulaşacak. Alınan bilgilere göre destekleme ödemelerinin 2020 senesinin Nisan ayında yapılacağı söyleniyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 07:17

YORUM EKLE

Popüler Haberler