Çimento Şirketlerinden Çimentoya Yüzde 50 Zam Kararı!

2019 senesinin ilk kısmında zam yapmaya niyetlenen çimento şirketleri son anda vazgeçirilmişti fakat bugün yüzde 50 zam yaptıklarını duyurdular. Ayrıntılar yazımızda...

Çimento Şirketlerinden Çimentoya Yüzde 50 Zam Kararı!

Çimentoya %50 Zam Yapıldı

Sene başında çimentoya %40 zam yapmayı düşünen çimento şirketleri gelen yüksek tepkilerden sonra bu zammı yapmaktan vazgeçmişlerdi. Şimdi ise çimentoya %50 zam yapıldı. Zam fiyatlarının yarından sonra uygulanmaya başlayacağı ifade edildi.

Çimento şirketleri ve inşaat sektörü tekrarda çatışmalara başlıyor. 2019 senesinin ilk bölümünde %40 zam yapılacağını söyleyen çimento şirketlerine müteahhitler büyük tepki vermişti ve iş bırakma seviyelerine kadar ilerleyeceklerini ifade etmişlerdi. Gelen büyük tepkilerden sonra, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği zamlardan vazgeçtiklerini ilan etmişti.

Çimento Şirketlerinden Hızlı Zam Kararı

Zamlardan vazgeçmiş olan çimento şirketleri, hızlı bir karar alarak %50 zam yaptılar. Zam kararını son dakikada duyuran çimento şirketleri yarından sonra yeni fiyatlar üzerinden satış yapacaklarını belirttiler.

İnşaat Malzemecileri Satışların Durduğunu Söylüyor

Zam kararının hızlı bir biçimde ilan edilmesinin sonrasında çimento satışları da durdurulmuş durumda. Çimento alıcıları her gün aldıkları malı bugün almadıklarını, çimento firmalarının bilerek “elimizde kalmadı” dediğini ve satış yapmadıklarını, yarından sonra bu malları zamlı fiyatlar üzerinden satacaklarını söyledi ve tepkilerini dillendirdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 01:04

YORUM EKLE