Çinli Dev Alibaba, Türk Devi Trendyol'a Destek Oluyor

Dünya'nın en büyük sanal alışveriş platformlarından birisi olan Alibaba.com, Trendyol hisselerini satın almak suretiyle stratejik partnerliğe soyunuyor.

Çinli Dev Alibaba, Türk Devi Trendyol'a Destek Oluyor

Sanal alışveriş platformu olan Çin merkezli Alibaba, Trendyol'un büyümesinde önemli bir rolü üstleniyor. Kısa bir süre önce ikili arasındaki temaslar artmaya başlarken, Alibaba.com'un stratejik partner olarak Trendyol'a yatırım yapmaya başladığı öğrenildi. Alibaba'nın Trendyol.com finansal yatırımcılarının hisselerini almaya başladığı bilgisi de ekonomi gündeminde yer aldı.

Türkiye'de kurulduğu günden beri sanal alışveriş alanında başarılı isimler arasında zirveye ismini yazdırmayı başaran Trendyol'un bu andan itibaren büyümeye devam etmesi için Alibaba desteği olacak. Firmanın gelişimi için ticarei başarılarının anahtarlarını paylaşacak olan Alibaba, çevre ülkelere nüfuz etmesinde Trendyol'a önemli katkılar sağlayacak.

CEO DEMET MUTLU'DAN VİZYON İÇEREN AÇIKLAMA

Gerçekleşen bu stratejik birleşme hakkında ifadelerini gündeme taşıyan Trendyol CEO'su Demet Mutlu, ortaklığa yönelik olarak taşıdıkları heyecanı ve Alibaba.com'u daima önek aldıklarını vurguladı. Alibaba ile yatırım ortaklığı başlaması ile birlikte Trendyol'un daha küresel bir e-ticaret platformu olmaya başlayacağının altını çizen Demet Mutlu yüz milyonlarca müşteri hedeflerini gerçekleştireceklerini de belirtti.

Benzer açıklamalar ise Alibaba Group Yönetim Kurulu Üyesi Michael Evans'tan geldi. Türkiye'nin e-Ticaret pazarı uygulamaları için heyecan verici bir bölge olduğunu ele alan Evans, önemli bir platform ile yatırım birlikteliğine giriştiklerini söyledi. Trendyol'un kendi kadrosu ile yolunda devam ederken Alibaba ile aralarında karşılıklı bir destek sürecinin başlayacağını da beyan etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 15:19

YORUM EKLE

Popüler Haberler