Destek Verilmeyen Hanelere 1.000 TL başvurusuz maddi yardım ulaştırılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zümrüt Selçuk, destek verilmeyen vanelere 1.000 TL maddi yardım verileceğini açıkladı. 2 milyon 300 bin haneye verilecek bu maddi yardıma başvurmanız gerekmemektedir. Sağlanan yardım, yetkililer tarafından ihtiyaç sahibi hanelere ulaştırılacak.

Destek Verilmeyen Hanelere 1.000 TL başvurusuz maddi yardım ulaştırılacak

Ülkemizde koronavirüs ile mücadele kapsamında geniş önlemler alınmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra birçok bakanlık geçici süreliğine kapatılan iş yerleri, KOBİ ve ihtiyaç sahiplerine maddi destek paketlerini açıkladı. İçişleri Bakanlığın’ın maddi destek açıklamasının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda da 2 milyon 300 bin haneye 1000 TL değerinde maddi destek sağlanacağı açıklandı.

Bakan Zümrüt Selçuk yapmış olduğu açıklamada, destek programının 2. fazının en kısa sürede işleme alınacağını belirtti. 1. Fazda dağıtılmış olan 1000 TL değerinde ki maddi yardımdan yararlanmayan 2 milyon 300 bin aileye 1000 TL değerinde maddi destekte bulunulacağını belirtti. Bakan Selçuk, maddi yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşların herhangi bir başvuruda bulunmalarına gerek olmadığını ve yardımların yetkililerce hanelere ulaştırılacağını da sözlerine ekledi. 

Yapılan bu yardımlarda ihtiyaç sahibi ailelerin, zor durumda kalmaması ve temel ihtiyaçlarını karşılanması hedeflenmektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yürütmüş olduğu kampanya dahilinde 3 Nisan 2020 tarihinde PTT çalışanları aracılığıyla ailelere 1000 TL değerinde ki maddi destek ulaştırılmıştı. Kampanyanın 2. fazında 2 milyon 300 bin aileye maddi yardım yapılması planlanıyor. 3. faz yardımlarının ne zaman verileceği hakkında henüz net bir tarih bulunmamaktadır. 3.faz yardımların e-Devlet üzerinden, ihtiyaç sahiplerinin talep etmeleri doğrultusunda gerçekleşecek.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 10:36

YORUM EKLE

Popüler Haberler