Devletten 106 TL'ye kadar elektrik faturası yardımı

Pandemi sürecinde ekonomik olarak sıkıntı yaşayan ailelere devletten bir müjde daha geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından duyurulan yeni yardım elektrik faturası yardımı oldu. yardım başvurularının nasıl ve nereden yapılabileceği konuları ise internette son zamanlarda en fazla araştırılanlar arasında yerini aldı.

Devletten 106 TL'ye kadar elektrik faturası yardımı

Pandemi sürecinde işlerinden çıkarılan veya süresiz izin verilen vatandaşlar hayatlarını idame etmede zorluklar yaşıyor. Hiçbir vatandaş maddi açıdan sorun yaşamayacak açıklamaları sonrasında devlet tarafından yapılan yardımlar ise büyük bir kesim tarafından merak ediliyor. Son olarak elektik yardımı başvurularının alınmaya başladığı açıklamaları sonrasında elektrik faturası yardımlarının 31 Mayıs tarihine kadar devam ettirileceğine karar verildi.

Sosyal devlet olarak yoluna devam eden Türkiye’de elektrik faturalarını ödeyemeyen vatandaşlara yardım yapılmaya başlandı. 106 TL’lik fatura yardımı yapılacağının duyurulması sonrasında çok sayıda vatandaş başvuruda bulundu. Elektik faturası yardımı için nereye başvuracaklarını bilmeyen pek çok vatandaş ise araştırmalarına intenet üzerinden devam ediyor.

106 TL’ye kadar faturalar ödeniyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen elektrik faturası yardımlarında Başkan Erdoğan’ın talimatları ile ödemeler başladı. İl ve ilçelerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılan başvurularda ihtiyaç sahibi ailelere 56-106 TL aralığında elektrik faturası yardımı yapılacak.

Elektrik faturası yardımı almak için gerekli şartlar

Elektik faturasından faydalanacak veya faydalanmak isteyen vatandaşlar için bazı şartlar belirlenmiş durumda. Bu şartların ilki tabi ki de maddi durumda yaşanan zorluklar. İkinci şart ise sağlık durumunun iyi olmama durumu olarak dikkat çekiyor. Elektrik faturası yardımından özellikle muhtaçlık belgesi bulunan vatandaşlar yararlanabilmektedir.

Aynı zamanda kronik rahatsızlığı olan kişiler, raporları ile başvurdukları takdirde yardımdan faydalanabilirler.

Elektrik faturası yardımı nasıl alınır?

İl ve ilçelerde bulunan SYDV aracılığı ile ekonomik durumu fatura ödeyemeyecek durumda olan vatandaşlar için yardımlar yapılır. Yardımlar PTT aracılığı ile hak sahiplerine aktarılır.

Gün içinde yaşanan her şey ayrıntılarıyla burada! Hemen şimdi Haberport mobil uygulamasını indir!>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Gündemdeki sıcak haberleri okumakla kalma, aynı zamanda izle! Hemen kanalımıza abone ol! >>> Haberport YouTube kanalına abone ol!

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 22:13

YORUM EKLE

Popüler Haberler