Devletten Emekli Olamayana 2 bin 100 TL Ödeme! TC kimlik ile Hemen Başvuru Yapın

Emekli olmayan kişiler, Devlet’ten 2 bin 100 TL alabilecek. 2 bin 100 TL ödenek için TC kimlik numarası ile hemen başvuru yapılabiliyor. Devletten emekli olamayana 2 bin 100 TL ödeme!

Devletten Emekli Olamayana 2 bin 100 TL Ödeme! TC kimlik ile Hemen Başvuru Yapın

Emekli olmayan kişiler, Devletten 2 bin 100 TL ödeme alabilecek. 2 bin 100 TL’nin nasıl alınabileceği merak konusu oldu.

Uzun yıllar boyunca sigorta primlerini ödemelerine rağmen emekli olamayan vatandaşlar, Devletten 2 bin 100 TL alabilecek. TC kimlik numarasıyla başvuru sonucu ile 15 yıl boyunca sigorta primlerini yatırdığı halde diğer şartları taşımadığı için emekli olamayan kişiler, Devletten ödeme alabilecek. Bu ödemeler verilen karara göre 3 ayda bir hesaplara yatırılacak.

2 Bin 100 TL Ödemeyi Kimler Alabilecek?

TBMM’den çıkan karara göre, 3652 günlük (10 yıllık) SSK sigorta prim ödemesi yapmış kişiler, Devletten 3 aylığına 2 bin 100 TL ödeme alabilecek. Uzun yıllar boyunca yatırdığı prim ödemelerine rağmen diğer şartları tamamlayamayan kişiler 3 ayda bir ödeme almaya hak kazanacak. Fakat 2 bin 100 TL ödeme için de yaş şartı aranıyor. Yalnızca 65 yaş ve üzeri olan kişiler, bu ödenekten faydalanabilecek.

Nasıl Başvuru Yapılır?

3 ayda bir 2 bin 100 TL alabilmek için TC kimlik numarası ile başvuruda bulunmak gerekmektedir. Başvuru yapmak için kişinin 65 yaşından büyük olması ve emekli olmaması şartları aranmaktadır. Başvuru yapmak için vatandaşların ikamet ettikleri il ve ilçelerde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma müdürlüklerine müracaat etmesi gerekiyor.

 

Son dakika gelişmelerini yakından takip etmek için sen de hemen Haberport mobil uygulamasını telefonuna indir!>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Güncel olaylar hakkında merak ettiğin tüm detayları Instagram’da da takip etmek için Haberport’u hemen takip et >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 17:45

YORUM EKLE

Popüler Haberler