Devletten Fakir Ailelere Kira Yardımı Nasıl Alınır ? 25.000 Liralık Yardım Yapılıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yardıma muhtaç yurttaşlarımıza 25.000 tl'lik konut ve kira yardım desteği veriyor.

Devletten Fakir Ailelere  Kira Yardımı Nasıl Alınır ? 25.000 Liralık Yardım Yapılıyor

Ülkemizde yardıma muhtaç birçok yurttaşımız bulunmaktadır. Sosyal devlet anlayışına sahip olan devletimiz adına Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yardıma muhtaç yurttaşlarımıza yıllık 25.000 TL’ye kadar ev alımında yardım yapmaktadır. TOKİ tarafından yapılan 1+1 ve 2+1 daireler için 2019 yılında aylık süre zarfında 100 liradan başlayan taksitlerle evleri teslim etmektedir.

Muhtaç Ailelere 2 Destek Bir Arada

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ihtiyaç sahibi ailelere 2 farklı yardım da bulunuyor. İlki aylık düşük taksitlerle TOKİ’den ev sahibi yapmak, bir diğeri de ihtiyaç sahiplerinin oturdukları evde gerekli tadilatları yapmak için verilen bağışlardır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuru için 18 yaşını geçmiş olmak gerekiyor. Başvuruda T.C. kimlik kartı, SYDV başvuru kaydı, başvuru dilekçesi ve barınma ihtiyaç raporu ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Kira yardımı her ilde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılmaktadır. Mütevelli heyeti tarafından incelenen başvurular arasından muhtaç aileler belirlenir.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 08:24

YORUM EKLE

Popüler Haberler