Dinamik ücret uygulaması ne zaman başlayacak? Otoban ve köprülerde fiyatlar anlık olcak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 2020 senesi içinde köprü ve otobanlarda dinamik ücretlendirme yapılacağını açıkladı. Peki Dinamik ücret uygulaması ne zaman başlayacak? Otoban ve köprülerde fiyatlar anlık olacak! İşte uygulama hakkındaki tüm ayrıntılar…

Dinamik ücret uygulaması ne zaman başlayacak? Otoban ve köprülerde fiyatlar anlık olcak!

2020 Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda uygulanmasına yeni başlanacak olan bazı uygulamalara yer verildi. Bu uygulamalardan biri de Dinamik fiyatlandırma uygulaması olarak görüldü.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 2020 senesinde otoban ve köprülerde dinamik ücretlendirme uygulamasının yapılacağını ve ücretlerin anlık olarak değişebileceğini ifade etti. Ortaya konacak olan talep yönetim sistemi ile talebin daha az olduğu zamanlarda vatandaşlar daha ucuz fiyatlara köprü ve otobanları kullanabilecekler.

Otoban ve Köprülerde Dinamik Ücretlendirme

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan çalışma raporunda, otoban ve köprülerde dinamik fiyatlandırma sistemi ile talep yönetimi sisteminin gerçekleştirileceğini ve ulaştırma sisteminin devamlılığını ve halihazırda bulunan altyapının verimliliğini teminen talep yönetimi benimseneceğini, ulaştırma yatırımlarının verimlilik odağında rasyonelleşeceği açıklandı.

Daha Ucuza Kullanılabilecek

Avrupa’da kullanılan dinamik ücretlendirme sisteminde, vatandaşların talebi 7 gün 24 saat boyunca özel yazılımlarla takip edilmekte. Fiyatlandırma stratejisinin de bu yazılımlar ile talebe göre değişiklik gösterebildiği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 23:38

YORUM EKLE

Popüler Haberler