Dolar tırmandıkça tırmanıyor! Yükseliş sürüyor...

ABD ile Çin’in arasında ticari gerilimlerin giderek hararetlenmesi sonrasında Dolar 5.80 TL üzerine çıktı. Dolar tırmandıkça tırmanıyor! Yükseliş sürüyor. Diğer yandan Euro ise 6.50 seviyesine yükseldi…

Dolar tırmandıkça tırmanıyor! Yükseliş sürüyor...

ABD ile Çin arasında yaşanan ticari gerilimin giderek hararetlenmesi sonrasında dövizde dolar kurunda da oynamalar yaşanmaya başladı.

İstanbul ve Ankara serbest piyasalarında alınan ve satılan döviz çeşitlerinin Cuma günü ve bugünden itibaren alış ve satış fiyatları ciddi oranda değişikliğe uğradı. İşte dövizdeki son durum…

ABD Başkanı Donald Trump son olarak kişisel Twitter hesabı üzerinden Çin hakkında yeni bir açıklamada bulundu. Çin’in 75 milyar dolarlık ABD ihraç ürününe getirdiği gümrük tarifelerini artırmasını siyasi olarak değerlendiren Donald Trump, bunun karşılığında 1 Ekim tarihinden sonra 250 milyar dolarlık Çin ürününe %25 oranındaki gümrük vergisinin %30 seviyesine çıkarılacağını ifade etti.

Diğer yandan ABD Başkanı Donald Trump, kalan 300 milyar dolarlık Çin ihraç ürününe 1 Eylül tarihinde uygulanmaya başlayacak %10 seviyesindeki gümrük vergisinin %15 seviyesine yükseleceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 00:14

YORUM EKLE