Dolar ve Euro Çekebileceğiniz Banka ATMleri Hangileri? Dolar ve Euro Veren Bankamatikler

Türkiye’de ATM’lerinden döviz (Dolar ve Euro) çekebileceğiniz bankalar.

Dolar ve Euro Çekebileceğiniz Banka ATMleri Hangileri? Dolar ve Euro Veren Bankamatikler

Bankacılık sektörü değişen ve gelişen dünya düzenine en hızlı ayak uyduran sektörlerden biri olmuştur. Bunun en önemli nedeni de teknolojinin insan hayatını kolaylaştırarak yapmak istedikleri işlemleri kendi başına ve daha kısa sürede yapmalarına destek olmasıdır. Bununla birlikte günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan, adım başı karşılaşabildiğimiz ATM’ler aracılığıyla para çekme yatırma, havale, EFT ve fatura ödemek gibi birçok işlemi, bankalarda sıra beklemeden halletmemiz mümkün hale geldi.

Bankaların ATM’ler aracılığıyla sağladıkları bir diğer hizmet ise, ATM’lerden Türkiye’de en çok kullanılan döviz cinsleri olan Dolar ve Euro gibi para birimleri ile de işlem yapılabilmesidir. 

ATM’lerinde Dolar ve Euro Bulunduran Bankalar

  • Türkiye Ekonomi Bankası: Türkiye sınırları içerisindeki tüm Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ATM’lerinden dolar ve euro cinsinden para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • HSBC: Çin merkezli özel bankalardan olan HSBC Bankası da ATM’lerinden dolar, euro hatta sterlin cinsinden döviz çekimlerine izin vermekte. Özellikle büyükşehirlerde daha yaygın olan bir banka olduğunu bilmekte fayda var.
  • Vakıfbank: Türkiye Cumhuriyeti’ne ait bankalardan biri olan Vakıf Bank ATM’lerinden dolar ve euro cinsi para çekmeniz mümkün. Oldukça yaygın olan Vakıf Bank ATM’lerinden yapılacak olan döviz çekimleri, günlük bin euro/dolar ile sınırlandırılmıştır.
  • Kuveyt Türk: Bir katılım bankası olan Kuveyt Türk ATM’lerinden de döviz işlemi yapmanız mümkün. Ancak bankanın belirlediği günlük limitler bulunmakta. Euro cinsi para çekimleri için günlük 575, dolar cinsinden para çekimleri için ise günlük 750 Dolar limitiniz bulunuyor
  • Garanti Bankası: Türkiye’de en çok tercih edilen özel bankalardan olan Garanti Bankası da bazı ATM’lerinden yapılan döviz işlemlerinize izin veriyor. Daha çok turizm bölgelerindeki ATM’lerinde döviz cinsi para çekimlerini gerçekleştirebilirsiniz. 
  • İş Bankası: İş Bankası da ATM’lerinde döviz bulunduran bankalardan. Ancak İş Bankası ATM’lerinden euro ya da dolar cinsi para çekebilmeniz için İş Bankası müşterisi olmanız gerekiyor.
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 03:13

YORUM EKLE

Popüler Haberler