Dövizle Kira Ödeme Bitiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkede dolar ve Euro ile kira ödenmesine tepki gösterdi ve artık ödemelerin Türk Lirası ile olacağını aksi takdirde müeyyidelerin olacağını açıkladı.

Dövizle Kira Ödeme Bitiyor

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki Gaziler Töreni’nde konuşan Erdoğan, ekonomi ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Ekonomik anlamda krizin söz konusu olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, manipülasyon yapıldığını söyledi. Dolar ve Euro ile kira alan ev sahiplerine tepki gösteren Cumhurbaşkanı, bu dönemin artık sona erdiğini kamuoyuna duyurdu. Erdoğan konuşmasının devamında, kira ödemelerini döviz ile almaya devam eden kişilerin cezalarla karşılaşacağını da aktardı.

Gazi ve Gazi Yakınlarına Kamuda İstihdam Fırsatı

Türkiye Başkanı Erdoğan, öğretim kurumlarına gazi çocuklarına öncelik ve fırsatlar tanındığını hatırlattı ve kamuda istihdam anlamında önemli adımların atıldığına vurgu yaptı. Bu anlamda şuana kadar 10 bini aşkın gazi ve gazi yakınının kamuda kolaylıkla istihdam edildiğini söyledi. Bunun yanı sıra 5 bin 235 şehit yakınının kamuda istihdamının da sağlandığını hatırlattı.

Önlisans, lisans ve lisans üstü programlarında eğitim gören gaziler de Kredi ve Yurtlar Kurumu için öncelikli durumda. Şehit ve gazi yakınları devlet yurtlarında yedek beklemeden kalabilmekte ve burs imkanından faydalanabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 22:07

YORUM EKLE