Dünya Devleri Güç Birliğine Gitti

Dünya gıda ve içecek devlerinden Nestle ve Starbucks, resmi olarak anlaşmaya vardı. Nestle, dağıtım kanalına Starbucks ürünlerini de ekleyerek pazar hacmini arttıracak.

Dünya Devleri Güç Birliğine Gitti

İsviçreli gıda ve meşrubat markası Nestle, Kuzey Amerika'daki pazar payını büyütebilmek adına ciddi yatırımlar yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda son aşamada Starbucks ile temasa geçen firma, sonunda istediği resmi işlemleri de tamamladı. Starbucks ile bir süredir görüşmeleri devam eden Nestle'nin, Starbucks'ın kahve ürünlerini dağıtım kanalına eklediği öğrenildi. Toplamda 7.1 milyar $'lık bir ödeme karşılığında Starbucks ile anlaşan Nestle, bu yatırım ile Kuzey Amerika pazarında gücüne güç katmayı hedefliyor.

RESMİ OLARAK DUYURULDU

Nestle tarafından yapılan resmi açıklamaya göre firma 7.1 milyar dolarlık bir anlaşma imzaladı ve Starbucks markasına sahip kahve ürünlerini satışa çıkarma hakkına sahip. İlgili anlaşma sonrasında Starbucks'ta çalışmakta olan toplamda 50 personel de Nestle'ye transfer edilecek. Starbucks'ın yıllardır domine ettiği Kuzey Amerika pazarında böylelikle Nestle'de daha rahat hareket edebilme imkanına sahip olacak. Gücünü daha baskın olarak Avrupa ve Asya ülkelerinde öne çıkaran Nestle, bu anlaşma ile beraber Amerika pazarında da hakimiyet kurabilir.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 13:54

YORUM EKLE