Dünyanın En Büyük Sanal Alışveriş Platformu Amazon.com Türkiye'ye Geliyor!

İnternet alışveriş platformu Amazon.com'un bir süredir Türkiye pazarına giriş yapabilmek için görüşmeleri devam etmekteydi. Süreç kesinlik kazandı ve Amazon Türkiye kadrosu kuruluyor!

Dünyanın En Büyük Sanal Alışveriş Platformu Amazon.com Türkiye'ye Geliyor!

İntenet teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte dünya çapında online olarak bir pazar oluştu. Oluşan bu pazar e-Ticaret siteleri ile popülerlik kazandı ve bu kapsamda milyonlarca kişi alışverişlerini artık sanal ortamdan gerçekleştirmeye başladı. Bu kapsamda her türlü fiziksel ürünün satın alınabildiği satış siteleri arasında kurulduğu günden bu yana yoğun ilgi gören Amazon, dünya piyasalarında sözü geçer bir seviyeye yükseldi. Amerikan asıllı e-Ticaret platformu Amazon'un Türkiye pazarlarına giriş yapacağı bir süredir gündeme gelmekteydi.

GÖRÜŞMELER NETLİK KAZANDI

Bir süre önce Amazon.com'un Türkiye'ye girişi ile ilgili olarak söylentiler gündemde yer almaktaydı. İlgili yetkililerin Türkiye prosedürleri ve Türkiye'de kurumsal şube oluşturma çabaları sonunda netlik kazandı ve görüşmeler sonrasında Amazon.com Türkiye kadrosu için çalışmalar başladı. Türkiye'de altyapısını şekillendirecek olan Amazon.com bu kapsamda Türk asıllı online ticaret sitesi Hepsiburada.com'un CEO'su İlker Baydar ile de görüşmelere başladı.

AMAZON TÜRKİYE YAPILANMASI OLABİLİR

Amazon.com'un büyüme politikaları arasında çeşitli ülkelere yayılma davranışı her zaman bulunmaktaydı. Bu yönden intenetten alışverişe uluslararası anlamda yepyeni bir soluk getiren Amazon.com'un gündeminde Türkiye'de satın alma da bulunmakta. Eğer bu durum gerçekleşmez ise, Amazon.com için yeni bir yapılandırma yapılacak.

MERKEZ BEŞİKTAŞTA

Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri Limited Şirketi'nin merkezi Beşiktaş'ta kurulmuş gibi görünüyor. Amazon Turkey, Avrupa kanalına bağlı olarak hizmetini verecek bu kapsamda Türkiye şubesinin hakim ortağı Amazon Europe Core Sari. adlı Lüksemburg merkezli firma.

TÜRKİYE'DE SATIŞ OLANAKLARI YÜKSEK

Bugün Türkiye'den Amazon.com'un yabancı kaynaklı altyapılarından yüksek bir satın almanın gerçekleştirildiği biliniyor. Özellikle müzik albümleri ve oyuncular için özel olarak üretilen donanım, konsol, mouse ve klavyelerin satın alınmasında Amazon.com çok sık tercih ediliyor. Bu nedenle Amazon.com'un Türkiye'de hizmet vermeye başlaması ile beraber yoğun bir talebin de olacağı öngörülüyor. Hem bireysel tüketiciler hem de firmalar Amazon.com'da aradığı tüm ürüne ulaşabilecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 14:24

YORUM EKLE