Ekmek Fiyatlarına Son Ayar

Ekmek fiyatlarına ilişkin tartışmalar sürerken İstanbul Valisi Vasip Şahin ekmek fiyatlarında değişikliğe gidilmeyeceğini açıkladı. 200 gram ekmek 1 TL’den, 250 gram ekmek ise 1,25 TL’den satılmaya devam edecek.

Ekmek Fiyatlarına Son Ayar

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Esnaf Odaları ve Ticaret Odası’yla görüşme yapıldığını ve bir karar alındığını açıkladı. Toplantılar neticesinde 250 gram ekmeğin fiyatının 1,25 TL’den satılmaya devam edileceğini aktardı. Şahin, 200 gram ekmeğin ise yine 1 TL’den raflarda yerini alacağını belirtti.

Fırsatçılara ilişkin cezai müeyyidelerin artırılacağını ve çalışmaların hızlanacağını aktaran Vali Şahin, zabıtaların sıkı bir şekilde denetim yapacağını vurguladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise, Halk Ekmek’te 250 gram ekmeğin 75 kuruştan satılacağını açıkladı.

Ticaret Bakanlığı Ankara’daki Ekmek Zammını Durdurdu

Ankara Fırıncılar Odası, yüzde 25’lik bir artışın olması gerektiğine ilişkin talepte bulunmuştu. Ticaret Bakanlığı ise 200 gram ekmek fiyatının yeniden belirlenmesine karar verildiğini vurguladı. Fırın yöneticileri 50 kg unun fiyatına 20 TL zam gelmesinin ardından ekmeklere zam uygulamak istemişti.

Yapılan zamlara halk tepkisi gecikmedi ve yetkililer bu duruma el koymak için çaba sarf etti. Nitekim alınan tepkilerin neticesinde ekmek zammı İstanbul ve Ankara’da durduruldu. Vatandaşlara da bakanlığın belirlediği fiyatın üstünde ekmek satanlara şikayet etmeleri duyurusu yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 02:33

YORUM EKLE

Popüler Haberler