Elektrik Doğalgaz Su Faturaları ertelenmesi yapılacak mı? Fatura yapılandırma çıkacak mı?

Korona virüs nedeniyle insanlar evinden çıkmamaktadır. Elektrik, doğalgaz, su, telefon gibi faturaların ertelenip ertelenmeyeceği merak ediliyor. Faturalar ile ilgili yapılandırma yapılacak mı? Korona virüs nedeniyle faturalarda da ilerleyen zamanda yeni düzenlemeler yapılabilir.

Elektrik Doğalgaz Su Faturaları ertelenmesi yapılacak mı? Fatura yapılandırma çıkacak mı?

Korona virüs nedeniyle faturalarla ilgili yeni bir öneri Gelecek Partisi Başkanı Ahmet Davutoğlu’ndan geldi. Salgın nedeniyle vatandaş evden çıkmamaktadır ve bu nedenle doğalgaz ile elektrik faturaları artacak ve çalışamayanlar bu ödemelerde zorlanacaktır. Ödemelerin ertelenmesini öneren Ahmet Davutoğlu, 6 aylık bir erteleme yapılmasını istedi.

Elektrik ve Doğalgaz Faturaları 6 Ay Ertelensin!

Gelecek Partisi Başkanı olan Ahmet Davutoğlu, resmi twitter hesabı üzerinden korona virüs nedeniyle faturaların ertelenmesi önerisinde bulundu. Elektrik ve doğalgaz faturalarının 6 ay ertelenmesini ve taksitlendirme imkanının verilmesini istedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berak Albayrak Soruları Yanıtladı

Korona virüs ile ilgili alınan önlemlerle ilgili detaylı bilgi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da anlatıldı. Erdoğan’ın açıklamasından sonra Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, vatandaşı ilgilendiren konularla ilgili gerekenin yapılacağını ve ihtiyaç olunması durumunda faturalarla ilgili bir yapılandırma işleminin olacağını belirtti.

İki gün önce yaptığı konuşmada da faturalarla ilgili soruları cevaplayan Berat Albayrak, faturaların ertelenmesi gibi bir konunun henüz gündeme gelmediğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 23:11

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gonca
Gonca - 2 ay Önce

İş yok nasıl ödeyelim faturayi

Emirhan
Emirhan - 2 ay Önce

Telefon faturam geldi nasıl ödeyeyim iş yok. Tûrkcell faturam

Çağlar
Çağlar - 2 ay Önce

Babam iş olmadığı için işten çıkarıldı evin hala taksidi devam ediyor üstüne doğalgaz elektrik su gibi bir çalar gelmeye devam ediyor böyle kaç bin kişi var bu millet napacak

Musti
Musti - 2 ay Önce

Yaş yasağı geldi evdeyim iş terim kapalı açık olsada iş yok gelen giden yok herkes evine kapandı fakat elektirik su internet kredi kartları faturaların günü geçti borcunuz ödenmedi diyor hangi derdime yanayım pisikolojik hepten bozuldu vüristen ölmesen stresten ölecem gözlerim haberlerde ödemeler alinmiycak yada ertelenecek mi acaba diye hiç değilse biraz olsun rahatlarız diyorum ama bekle bekle nereye kadar iyi bir haber vermek bu kadar zor mu

Süleyman
Süleyman - 2 ay Önce

Esnafım mart ayında sadece 100tl kazanabildim bırak faturayı pazara gidecek para yok


Popüler Haberler