Emekli Maaşları Bayram Öncesi Yatacak!

Emeklilere müjdeli haber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından geldi. Memur emeklisine emekli ikramiyesi verilecek. İkramiyeler bayram öncesinden yatırılacak. Emekli ikramiyesi ne zaman yatırılacak? İşte detaylar…

Emekli Maaşları Bayram Öncesi Yatacak!

12 milyon memur emeklisine müjdeli haber geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 12 milyon emekliye Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 31 Mayıs’ta ödeneceğini açıkladı.

Ülkemizde 12 milyon memur emeklisi bulunuyor. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada memur emeklileri maaşlarını erkenden alacaklar.

EMEKLİ İKRAMİYESİ 31 MAYIS CUMA GÜNÜ VERİLECEK

Toplamda 10.7 milyar TL emekli ikramiyesi ödeneceği öğrenildi. 31 Mayıs Cuma günü 12 milyon emekliye ikramiyeleri verilecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk 12 milyon emekliye toplamda 10.7 milyar TL verileceğini söyledi. 

Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamalara göre Emekli sandığından emekli olanlara 1,2,3, haziranda paraları yatacak. Emekli sandığı emekli aylıkları ise 1 ve 5 haziran arasında yatacak.

AYLIKLAR 3 HAZİRAN PAZARTESİ GÜNÜ VERİLECEK

Bakan Selçuk, 4 ve 5 Haziran’a denk gelen aylık ödemelerinin 3 Haziran 2019 tarihinde Pazartesi günü yapılacağını söyledi. 

Her zaman emeklileri düşündüklerini ve öncelediklerini dile getiren Bakan Selçuk, ‘’ "Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum." ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 23:52

YORUM EKLE

Popüler Haberler