Emeklilere Toki'den Aylık 300 TL Taksitle Ev!

Artık herkes ev sahibi olabilecek. Emeklilere 300 TL taksitle ev imkanı hükümetin verdiği haberle netlik kazandı.

Emeklilere Toki'den Aylık 300 TL Taksitle Ev!

2017 yılında 65 bin yeni konut inşa edileceği müjdesi yetkililer tarafından verildi. TOKİ 15 bin konutun İkinci bahar projesi kapsamında emeklilere ayıracağını beyan etti. Emekliler bu evlere sahip olabilmek için ayda 300 TL taksitle ev sahibi olabilecekler.  Özellikle dar gelirli ve düşük fiyatlı maaş alan kişilere adeta müjde niteliğinde olacak. Ayda kira öder gibi 330 TL taksitle ev sahibi olacaklar.  Bu projenin amacı "Herkes ev sahibi olsun" sloganı ile başlamış olması emeklileri sevindirmeye yetti. 

Kimler faydalanabilir;

Bu projeden yararlanabilmek için emekliler başvurabilecek. Dar gelirli olan aileler 2+1 konutlardan ödeme planı çıkartılacak. Başvuruları kimlikleriyle kolay bir şekilde yapabilrler. Ödeme planları çıkartılarak hemen ev sahibi olmaları için gereken tüm şartlar sağlanır.  Emekliler bu imkandan yararlanabilmeleri için kimlik kartı ve emekli olduklarına dair belge gerekir.

TOKİ başkanı bu yasayla bir çok emekli ev sahibi olacak ve bundan sonraki hayatlarını çok daha rahat bir ortamda geçireceklerini belirtti.


Toki'nin yapacağı konutların %25 lik kısmı sadece dar gelirli emeklilere ayrılacak. Ayrıca verilecek konutlar 2+1 büyüklüğünde olacak. 
TOKİ İHALELERİ VE GENİŞ BİLGİLENDİRME İÇİN TIKLA

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 17:30

YORUM EKLE