Emeklilerin Avantajlı Yaz Tatili Sürüyor

Milyonlarca emeklinin Ramazan Bayramı öncesinde aldığı 1.000 TL'lik ikramiye, Kurban Bayramı öncesinde de verilecek. Geçtiğimiz günlerde ise emekli maaşına zam uygulanmıştı.

Emeklilerin Avantajlı Yaz Tatili Sürüyor

Emekli vatandaşları sevindiren gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bu kapsamda Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için verilen bin TL tutarındaki ikramiye bir hayli sevindirmişti. Hemen ardından enflasyon farkı nedeniyle emekli maaşına yapılan zam gündeme geldi ve şimdi de Kurban Bayramı öncesi verilecek olan bin TL tutarındaki ikramiye için geri sayım başladı.

İKİNCİ İKRAMİYE AĞUSTOS'TA

Yaklaşık 12.3 milyon emeklinin kazançlı çıktığı bu yaz tatilinde yapılan rekor maaş zammı ile SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşına %9.17, memur emeklisi vatandaşlara ise %3.5 zam ile birlikte %5.17 oranında enflasyon farkı zammı yapıldı. Temmuz ayı içerisinde maaşlarını alacak olan emekli vatandaşlar, maaşlarını zamlı tutar üzerinden alacaklar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın butona basması ile Haziran ayında Ramazan Bayramı öncesi maaşlarını erken alan SSK ve Bağ-Kur emeklileri bu anlamda Ağustos ayında da maaşlarını erken alabilecekler.

Kurban Bayramı öncesinde verilecek olan bin TL tutarındaki ikramiye için kolları sıvayan bakanlık, ikramiyenin hesaplara yatacağı net tarihi yakında açıklayacak. 21 ile 24 Ağustos tarihlerine denk gelen Kurban Bayramı'ndan önce verilecek olan ikramiye ödemelerinin tahminen Ağustos ayının 17'sine kadar ödenmiş olacak. Böylelikle vatandaş bayrama cebinde parasıyla girecek ve bu süreçte harcamalarını rahatça yapabilecek. Dini vecibelerden birisi olan kurban ibadetini yerine getirecek olan vatandaşlar böylelikle kurbanlık hayvan alımında da rahat bir nefes alacak ve ödemesini kolayca yaparak kurban kesecek.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 12:08

YORUM EKLE