Emeklilikte Yaşa Takılan Sorunu Ne Zaman Çözülecek? 2019 EYT Son Dakika Gelişmeleri

Senelerdir çözülmeyi bekleyen EYT sorunu son zamanlarda pek çok partinin ve siyasinin gündemindeki yerini almış durumda. Halen bir sonuca varılamamış olsa da pek çok kişi bu konu hakkında yorum yapmaya devam ediyor. Peki Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sorunu Ne Zaman Çözümlenecek? Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili yaşanan tüm gelişmeler bu yazımızda yer alıyor.

Emeklilikte Yaşa Takılan Sorunu Ne Zaman Çözülecek? 2019 EYT Son Dakika Gelişmeleri

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sorunu Ne Zaman Çözümlenecek?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli EYT hakkında A Haber ekranlarında bazı söylemlerde bulundu. Emeklilikte yaşa takılanlar ile alakalı konunun  kendi programlarında yer aldığını söyleyen Bahçeli, ekonominin bu gibi bir sistemi kaldırmasının da imkansız olduğunu belirtti. İlerleyen tarihlerde yeniden gündeme alınması durumunda kendilerinin 49 milletvekili olarak verdikleri yasa tasarısının arkasında dimdik duracaklarını belirtti.

Son gelişmelerden bir diğeri olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Deneği yazılı bir açıklama yaptı. Destek veren herkese teşekkür eden EYT’liler bundan sonraki süreçte de mücadele etmeye devam edeceklerini ifade ettiler.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Deneği tarafından yapılan yazılı açıklama olduğu şekilde aşağıdaki kısımda yer almaktadır.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR !

Uzun zamandan beridir gerek yaptığımız toplantılarımızla, gerek sosyal medya üzerinden, gerekse Türkiye Büyük Millet Meclisindeki görüşmelerimiz ile verdiğimiz mücadelelerimizin akabinde, ülkemizde bir kez daha yerel seçim gerçekleşecek.

Bizler, her seçim döneminde tüm siyasi partilerin gündeminde olmuş, vaad olarak beyannamelerinde yer almış, mağduriyeti açık bir şekilde dile getirilmiş, fakat bir türlü çözüme kavuşturulamamış, sorunlarıyla baş başa bırakılmış Türkiye Cumhuriyeti’nin öz evlatlarıyız.

Geçmiş yıllarda grup ve platform olarak sürdürdüğümüz mücadelemizin amacı, 08.09.1999 yılı 4447 sayılı yasanın iptali ve ABO oranlarının eski seviyelere getirilmesidir. 2015 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin yasaları çerçevesinde kurulan EYT SYD Deneği, haklı davamızın mücadelesini sürdüren legal bir Sivil Toplum kuruluşudur.

Bizler, yaptığımız bütün toplantıları yasalara uygun olarak gerçekleştirirken, her söylemimizde hiçbir siyasi ideoloji veyahut partiyle alakamızın olmadığımızı, olamayacağını, ideolojik hesaplaşmaların içerisinde asla bulunmayacağımızı, eylem ya da protesto yapmayacağımızı ve içimizdeki mağdurların tüm siyasi partilerin potansiyel seçmeni olduğunu açıkça ifade ettik.

Aramızdaki mesafeleri kısaltmak isteyenlere bizim kollarımızın her daim açık olduğunun da altını çizdik. Kapılarımızın aralık olduğunu ve o kapının aralığından, gün ışığı gibi süzülecek bir müjdenin gelmesini beklediğimizi söyledik. Umudumuzu ve mücadelemizi sonuna kadar sürdürmekte kararlı olduğumuzu beyan ettik, ve hâlâ da milyonlarca kişinin beklentisine sessiz kalınamayacağı düşüncemizde ısrarcıyız.

Bizler sadece hak edilmişin peşindeyiz ve emeğimizin, alın terimizin davasını savunmak boynumuzun borcudur.

Bununla birlikte yaklaşan seçim sürecinde Türk Milleti olarak yerel yönetimler için oy kullanacağız ve ikaz ve tepkimizi sadece bu yolla dile getirebilme şansına da sahip olacağız.

Açıkça ifade ediyoruz ki, bize yakışan en güzel tepki demokratik hakkımızı kullanırken; sandıkta tercihimizi, bizi dinleyen, anlayan ve yanımızda duranlardan yana kullanmamız olacaktır.

Söz hakkımızı elde etmemiz için seçime mutlaka katılım sağlamamız ve oylarımızı geçerli şekilde kullanmamız gerekmektedir ve bu hususta aşırı ihtimam gerektiğinin altını bir kez daha çizmek istiyoruz.

Tarihimizin en kapsamlı ve demokratik hak arayışında, birlik ve beraberlik içinde, gerek sosyal medyada gerekse sahada bizimle beraber olup emek harcayan, varlıklarıyla buradayız diye haykıran, el ele, yan yana, gönül gönüle âdeta yumak olan tüm kardeşlerimize, sonsuz teşekkürler ediyoruz ve her birine sonsuz minnettarız.

Çünkü:

Bu, tarihe not düşülecek ve demokrasiye önek teşkil edecek bir davranıştır. Ayrıca Mecliste haklı davamızın dile getiren vekillerimize, bize desteğini esirgemeyen basına, yazar ve gazetecilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sonuç ne olursa olsun mağlup sayılamayacağımızı cümle âlem bilmelidir. Bizler ümidimizi asla kaybetmeyeceğiz, başımızı her daim dik tutarak mücadelemizi sürdürürken yılmayacağız, yorulmayacağız ve bıkmayacağız ve tek yürek halinde sonuç alana kadar bir arada olacağız.

KAMU OYUNA BİLDİRİRİZ.

EYT SYD DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 16:26

YORUM EKLE

Popüler Haberler