Emekliye Bayram İkramiyesi Birden Fazla Emekli Maaşı Alanlar Tek İkramiye mi Alacak? Dul ve Yetimler Tam İkramiye Alabilecek mi? Kim Ne Kadar İkramiye Alabilecek? İşte Emekli Bayram İkramiyesi Detayları

Bayrama kısa bir süre kala milyonlarca vatandaş emekliye bayram ikramiyesi konusunda araştırma yapmaya koyuldu. Özellikle de birden fazla emekli maaşı alanlar tek ikramiye mi alacak, dul ve yetimler tam ikramiye alabilecek mi soruları merakla araştırılıyor. Peki kim ne kadar ikramiye alabilecek? İşte emekli vatandaşların heyecanla beklediği bayram ikramiyesi detayları ve daha fazlası.

Emekliye Bayram İkramiyesi Birden Fazla Emekli Maaşı Alanlar Tek İkramiye mi Alacak? Dul ve Yetimler Tam İkramiye Alabilecek mi? Kim Ne Kadar İkramiye Alabilecek? İşte Emekli Bayram İkramiyesi Detayları

Türkiye genelinde 12.5 milyonu aşkın emekli bayram ikramiyesinin ödeneceği tarih konusunda meraklı bir bekleyiş içerisine girdi. İkramiye tutarlarının ne zaman yatırılacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı ancak Mayıs ayının son haftasında ödeme yapılması beklenmekte.

Bayram İkramiyesi Kimlere Ödenir?

Bayram ikramiyesi telaffuz edildiğinde öncelikle akıllara emekliler gelmektedir. Ancak toplum içindeki birçok birey bayram ikramiyesi alabilmektedir. Bu ödenek; emeklilere, yaşlılık aylığı alanlara, vazife malullerine, ölüm aylığı alanlara, sürekli iş göremezlik maaşı ve ölüm aylığı alanlara sağlanmaktadır. Bununla birlikte; şehit yakınları, gaziler, güvenlik korucuları, sporcular, terör saldırısına maruz kalmış vatandaşlar da bayram ikramiyesi alacaktır.

Bayram İkramiyesi Artacak mı?

Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde ödenen bayram ikramiyesi tutarı geçtiğimiz yıl 1000 TL idi. Bu yıl ikramiye ödeneklerinin artırılabileceği konusu gündeme gelmiş olsa dahi, şuanda bu konuda resmi bir adım atılmamıştır. Bayram ikramiyeleri, kişilerin aylık aldığı hesaplara transfer edilecek.

Birden Fazla Aylık Alanlara Ne Kadar İkramiye Ödenecek?

Birden fazla dosyadan aylık geliri olan kişiler için de yapılacak ikramiye ödemesi değişiklik göstermez. Kişinin özel koşulları vesaire dikkate alınmaksızın, ikramiye hakkı tanınan bütün vatandaşlara 1000 TL ödeme yapılacaktır. Birden fazla maaş alanlara da yalnızca tek bir ödeme yapılacak.

Dul ve Yetim Aylığı Alanlara İkramiye Ödenecek mi?

Yaşamını yitiren sigortalı sebebiyle aylık alan hak sahiplerine, hak sahiplerinin hissesi oranında ikramiye ödenecek. Eşini vefat etmek suretiyle kaybedenlerin eşine yüzde 50, yüzde 25 hisse ise çocuğa bağlanacaktır. Bu noktada eşe 500 TL, yetim bireye ise 250 TL bayram ikramiyesi ödenecek.

Sürekli İş Göremezlik Ödemesi Alanlara Ne Kadar İkramiye Ödenecek?

Meslek hastalıkları veya iş kazaları sebebiyle sürekli iş göremezlik ödeneği alan kişilere, iş gücü kayıp oranına bağlı olarak ikramiye ödemesi yapılmaktadır. Öneğin iş gücü kaybı yüzde 25 olan kişilere 1000 TL’nin yüzde 25’i yani 250 TL bayram ikramiyesi ödenecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 19:29

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emrullah ertonbul
Emrullah ertonbul - 4 gün Önce

Nasıl olacak

Emrullah ertonbul
Emrullah ertonbul - 4 gün Önce

Nasıl olacak bana bilgi verin

Ayşe kucuk
Ayşe kucuk - 18 saat Önce

Ben yetim maasi aliyorum bayram ikramiyesi ne kadar alabilirim

Gölbarin çalım
Gölbarin çalım - 12 saat Önce

Yaşlı maaşı aliyorum bayram ikramiyesi var mı

Popüler Haberler