En Uygun Trafik Sigortası Hangisidir?

Bankaların vatandaşlara sağladığı bir çok araç sigortası hizmeti var ama bunlar araç sahiplerinin belini büküyor.Bu yazımızda araç sahiplerini zorunlu trafik sigortasında tasarruf ettirecek bilgilerden bahsettik.

En Uygun Trafik Sigortası Hangisidir?

Size En Uygun Trafik Sigortası Hangisidir?

Tüm araç sahiplerinin yaptırmak zorunda olduğu zorunlu trafik sigortası son günlerde araç sahiplerini zorlamakta.Bu durum birçok araç sahibi bir arayış içine sürükledi ve herkes zorunlu trafik sigortasını nasıl daha ucuza yaptıracağını düşünüyor.Bugünkü yazımızda sizlere faydalı olabileceğini düşündüğümüz en uygun trafik sigortası hangisidir sorusunun yanıtını aradık.

Ziraat Bankası Trafik Sigortası

Ziraat Bankası Trafik Sigortası,trafik kazalarında meydana gelebilecek ve 3. Şahıslara verilecek  maddi veya tedavi masraflarına ilişkin zararları kapsayan sigortadır.

2918 sayılı karayolları trafik kanunu gereğince trafik poliçelerinde tanımlı olan motorlu araçların işletilmesi ve bu durumda meydana gelecek ölümlerin, yaralanmaların veya zararın sigorta limitleri çerçevesinde karşılanmasını sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Devlete bağlı bir banka olmasının sonucunda çıkan yasaları ilk uygulayan bankalardandır.Bu nedenle piyasadaki mevcut olan araç sigortalarından en uygun olanı Ziraat Bankası Sigortacılık Hizmetleri’nde bulunmaktadır.Ziraat Bankası’ndan Zorunlu Trafik Sigortası teklifi almadan aracınızın sigortasını yaptırmamanızı öneririz.

PTT Sigortacılık Hizmetleri

Vatandaşlara sigortacılık hizmeti de sağlayan PTT şubeleri,bütün sigorta işlemlerinizi yürütebilmektedir.Bu neticede uygun fiyat almanız da mümkün olabilir.PTT Trafik Sigortası yeni çıkan trafik sigortalarındaki düşüşü sağlayacak olan yasaları uygulamıştır ve trafik sigortaları gayet uygun çıkmaktadır.PTT sigorta hesaplama işlemlerini kendisi yapar. 0850 724 77 88 numaralı telefon ile ulaşabileceğiniz PTT Trafik Sigortası’ndan sigorta hesaplaması hakkında bilgi alabilirsiniz.Ya da intenet üzerinden www.pttsigorta.com adresinden size en uygun sigorta hesaplamasını yapabilirsiniz.

Trafik Sigortası Primleri Düşecek İddiaları

Trafik sigortası hakkında yapılmış olan son açıklamalar neticesinde , sigorta şirketlerinin çoğunda indirimler başlamış durumda.Bu düşüş Ağustos ayı itibarı ile yeni trafiğe çıkan araçlarda %15‘e, diğer araçlarda ise ortalama olarak %10‘a ulaştığının açıklaması yapıldı.

Yapılan bir diğer açıklama ise şu şekilde :

“Trafik sigortasında sektörün kronikleşmiş sorunlarının çözümünü sağlayan, yaşanan belirsiz ve adaletsiz ortamın düzeltilmesinde önemli bir adım olan 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun bazı maddelerinde yapılan değişiklikler bilindiği üzere 26 Nisan 2016 tarihinde yürürlüğe girdi. Değişikliklerin yürürlüğe girmesinin ardından mevzuatın sektör ve yargı organları tarafından aynı şekilde yorumlanma beklentisi, sektörümüz açısından öngörülebilir bir ortamın oluşmasını sağladı. Sonuç olarak şirketler de yeni yasal çerçeveyle oluşacak maliyetlerine göre trafik sigortası primlerini yeniden belirlemeye başladı.”

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 17:57

YORUM EKLE